loader
Foto

Klasikler Beytepe'de

Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü'nde başlayan Klasik Otomobil Sergisi’nin açılışına çok sayıda öğrenci ve klasik araç tutkunu katıldı. Etkinlikte, Ford Granada, Chevrolet Apache, Chevrolet Impala, Chevrolet Silverado, Tofaş 124, Anadol, Mercedes 200, Jeep Willys, Buick Electra, Oldsmobile 442 gibi çoğunluğu yabancı üretim 30 klasik otomobil sergilendi. Hacettepe Üniversitesi Otomotiv Topluluğu üyelerinden Bahadır Akgün, "Öğrenci topluluğuyuz, ticari bir amacımız yok. Hem öğrenciler hem de dışarıdan gelen otomobilseverler için bu sergiyi düzenledik. En çok ilgi gören araç, Oldsmobile 442. Çok güçlü bir araç, o yüzden yoğun ilgi topladı. Bu araçları normalde sokaklarda göremiyoruz. Bu etkinlik ile ayağımıza gelmiş oldular" diye konuştu.

Klasikler Beytepede

EN ESKİSİ 1957 MODEL

Riders & Brothers Klasik Otomobil Kulübü üyesi Tolgahan Tanrıöven de kulüp olarak ticari amaç taşıyamayan faydalı etkinliklere otomobillerle destek olduklarını vurguladı. Sergide bulunan Amerikan, Alman ve İngiliz klasikleri ile yerli otomobillere ilişkin bilgi veren Tanrıöven, sergideki en eski aracın 1957 model Chevrolet Belair olduğunu belirtti.

Etiketler

Bilgilendirme

Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresindesiniz. Haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, Kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

KATEGORİLER

E-BÜLTEN

Güncel Duyuru, Haber ve yeniliklerden haberdar olmak için e-bülten listemize kayıt olabilirsiniz.