1,5 milyonluk penguen sürüsü keşfi

Araştırmacılar, önceden kimse tarafından bilinmeyen penguen sürüsünü Antartika'da keşfetti.

1,5 milyonluk penguen sürüsü keşfi

Antartika kıtasında, daha önce kimse tarafından bilinmeyen 1,5 milyon Adelie penguen sürüsü keşfedildi. Bilimsel Raporlar Dergisi'nde yayımlanan makaleye göre, sayıları azalmakta olan Adelie penguenlerinin daha önce bilinmeyen bir sürüsü bulundu. 

Sayısı 1,5 milyonu bulan penguen sürüsünün, insanların ve iklim değişikliği etkilerinin daha az görüldüğü "Tehlike Adaları"nda keşfedildiği açıklandı. Araştırmacılar, Tehlike Adaları’nın Antartika’nın kuzeyine çok uzak olması ve kalın buzullarla kaplı olması nedeniyle, penguenlerin kendilerini korumada başarılı olduklarını belirtti. 

DEVASA PENGUEN GRUBUNU KEŞFETTİK

Yeni keşfin, Antartika’daki Adelie penguen sürüleri arasındaki en büyük sürü olduğu söylendi. New York'taki Stony Brook Üniversitesinden ekoloji uzmanı Heather Lynch, penguen sürüsü ile ilgili ilk belirtileri 2014 yılında tespit ettiklerini belirterek, konuyla alakalı şunları söyledi:

“2014 yılında uzaydan aldığımız görüntülerde penguen dışkılarına rastlamıştık ancak bunun yanlış olabileceğini düşünmüştüm. Fakat daha sonraki araştırmalarda daha önce hiç görülmemiş devasa bir penguen grubunu keşfettik.”

Etiketler

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..