183 öğrenci zehirlendi

Aydın'da taşımalı eğitimden faydalanan 6 ortaokulda gıda zehirlenmesiyle 183 öğrenci hastaneye kaldırıldı.

183 öğrenci zehirlendi

Aydın'ın Karacasu ilçesinde, taşımalı eğitimden faydalanan 6 ilk ve ortaokulda gıda zehirlenmesi geçiren 183 öğrenci hastaneye kaldırıldı. Öğrencilerden 148'i yapılan müdahalelerin ardından taburcu edildi. Diğer 35 öğrenci ise hastanede gözetim altında tutuluyor.
Eğitim kurumlarında yemeği hazırlayan şahıslar hakkında soruşturma başlatıldığını bildiren Karacasu Kaymakamı Güher Sinem Büyüknalçacı, "Çocuklarımızın sağlık durumları iyi. Hastaneye giden öğrencilere gıda zehirlenmesi teşhisi konulmasından dolayı taşımalı eğitim gören diğer öğrencilere de tek tek ulaşıp sağlık kontrolünden geçireceğiz" açıklamasını yaptı.

Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük ise öğrencilerin tavuktan zehirlendiğinden şüphelendiğini belirterek, "Karacasu ilçesinde toplam olarak bin 113 öğrencimize yemek verilmektedir. Şu anda Nazilli'deki Devlet Hastanemize intikal eden hastalarımızın sayısı 183 civarındadır. Muhtemelen çocuklarımızın bazıları bu yemekten yemedi veya bazı öğrencilerimiz arkadaşlarının durumundan etkilenip psikolojik olarak buraya geliyor olabilir. Tabi bu konuda kararı doktor arkadaşlarımız verecek. Menüde tavuk varmış. Bunu söylemek için daha erken, ama bu konu üzerinde duruluyor. İnceleme yapılmadan şu anda bir şey demek doğru olmaz" dedi.

Nazilli Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Şafak Çalışkan da, "Ambulanslarla hastaneye gelen hastalarımızı göndermiyoruz. Sadece velilerimizin ihtimal doğrultusunda getirdiği öğrencileri tedavi edip taburcu ettik. Durum stabil. Herhangi bir sıkıntımız yok" şeklinde konuştu.

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..