2018’de merakla beklenen Türk filmleri

Seyirci rekorunun kırıldığı geçtiğimiz senenin ardından 2018'de vizyona girecek filmler de merakla beklenmeye başlanmıştı. Sizler için derledik...

2018’de merakla beklenen Türk filmleri

Seyirci rekorunun kırıldığı geçtiğimiz senenin ardından 2018'de vizyona girecek filmler de merakla beklenmeye başlandı. Sizler için bu yıl gösterime girecek dikkat çeken Türk filmlerini derledik.

İşte 2018'in merakla beklenen yerli yapımı filmleri:

Ölümlü Dünya (26 Ocak 2018)

Fenomen haline gelen Leyla ile Mecnun dizisiyle birlikte kendi kitlesini oluşturana oyuncu Ali Atay “Limonata” filminden sonra ikinci kez yönetmen koltuğuna oturuyor. TAFF yapımı olan komedi ve aksiyon filmi Ölümlü Dünya, geniş oyuncu kadrosuyla göz dolduruyor ve yılın en merak edilen filmlerinden olmayı başarıyor.

Kadroda kimler yok ki; Ahmet Mümtaz Taylan, Sarp Apak, Alper Kul, İrem Sak, Doğu Demirkol, Feyyaz Yiğit, Mehmet Özgür, Meltem Kaptan ve Özgür Emre Yıldırım gibi isimler var. Filmin senaryosu Ali Atay, Aziz Kedi, Feyyaz Yiğit, Volkan Sümbül ve Ali Demirel’in kaleminden. Filmin müziklerini ise Murat Çekem, Ozan Tügen ve Deniz Doğançay yapıyor.

Ezber bozan hikayesi ve nefes kesen aksiyon sahneleri ile adından söz ettirecek olan filmi, Ali Atay ile birlikte Aziz Kedi, Feyyaz Yiğit, Volkan Sümbül ve Ali Demirel yazdı. Konusuyla da ilgi çeken film, 8 kişilik Mermer Ailesini anlatıyor. Haydarpaşa Garı’nda bir lokanta işleten aile her ne kadar kendi halinde gibi görünse durum pek öyle değildir. Uzun zamandır gizledikleri bir de sırları vardır bu ailenin ve bu sırrın, ne pahasına olursa olsun açığa çıkmaması gerekiyor.

Kayhan (9 Şubat 2018)

Ünlü komedyen Şahan Gökbakar, Recep İvedik karakterinden sonra Dikkat Şahan Çıkabilir isimli televizyon programında canlandırdığı karakterleri beyaz perdeye taşımaya devam ediyor. Bu kez Kayhan isimli karakterin maceralarını izleyeceğimiz bu film de merakla beklenenler arasında.

Hadi Be Oğlum (16 Şubat 2018)

Kıvanç Tatlıtuğ sinema ve televizyondaki sessizliğini bozdu nihayet. Tatlıtuğ’un Ali adında bir balıkçıyı canlandırdığı film, büyüleyici bir baba oğul hikayesini konu ediyor. Antalya'da çekilen ve Yapımcılığını 25 Film’in üstlendiği Hadi Be Oğlu, 16 Şubat'ta vizyona girecek.

Yönetmenliğini Bora Egemen'in yaptığı filmde usta oyuncu Yücel Erten, Kıvanç Tatlıtuğ'un babasını canlandırıyor. Son dönemde yıldızı parlayan oyuncu Büşra Develi’nin de olduğu filmde Kıvanç Tatlıtuğ'un oğlu Efe'yi ise Alihan Türkdemir canlandırıyor.

Sofra Sırları (16 Şubat 2018)

Yönetmenliğini Ümit Ünal’ın üstlendiği Sofra Sırları’nın başrolünde Türk sinemasının önemli kadın oyuncularından Demet Evgar var. Evgar’a Fatih Al, Elit Andaç Çam, Alican Yücesoy ve Fırat Altunmeşe gibi isimler eşlik ediyor. Hayatını kocasına ve evine adamış olan Neslihan’in çevresindekilerin esrarengiz ölümü, tüm gözleri ona çevirir. Çok zeki, Amerika’da eğitim görmüş, hırslı ve genç bir komiser, Neslihan’ın bir şeyler çevirdiğini ve peş peşe cinayetlerde parmağı olduğunu anlar ve olaylar gelişir.

Kız Meselesi (16 Şubat 2018)

Kiralık Aşk dizisiyle gençlerin gönüllerine taht kuran Elçin Sangu, Kız Meselesi filminde başarılı oyuncu İlker Kaleli ve Çukur dizisi ile ününe ün katan Erkan Kolçak Köstendil ile başrolü paylaşıyor. Yönetmen koltuğunda ise birçok filme imza atan Ömer Uğur oturuyor.

Düğüm Salonu (Şubat 2018)

Senaryosunu Şahin Irmak'ın yazdığı filmin başrollerini Gonca Vuslateri, Şahin Irmak ve İrem Sak paylaşıyor. BKM’nin kadrolu yönetmeni Hakan Algül’ün çektiği film aynı gün aynı saatte aynı binada iki farklı düğünden yola çıkıyor. Birbirine çok benzeyen dört ailenin biraraya geldiği bu en mutlu günde, bir düğünün gelini ile diğer düğünün damadı birbirini tanımaktadır. Ve bu tanışıklık, iki düğüne de damgasını vuracaktır.

Kadroda Salih Kalyon, Emre Karayel, Nilgün Belgün, Onur Buldu, Duygu Yetiş, Beyti Engin ve Ayşenil Şamlıoğlu gibi oyuncular da yer alıyor. Düğüm Salonu, senenin dikkate değer komedi filmlerinden olacak gibi.

Ailecek Şaşkınız (2 Mart 2018)

Selçuk Aydemir’in yazıp yönettiği ve başrolünde her zaman olduğu gibi Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in yer aldığı komedi filmi Ailecek Şaşkınız, 2018’de çok iyi gişe yapması beklenen filmlerden biri. Daha önce birçok dizi ve sinema filmi projesinde birlikte yer alan kadro burada da seyirciyi güldürecek. Ayrıca kadroda Saadet Işıl Aksoy başrollü paylaşıyor. Yönetimini babasından devraldığı şirketin genel müdürlüğünü yapan Ferhat ile çocukluk arkadaşı ve aynı zamanda şirketin finans direktörü Gökhan'ın başlarına gelen komik olaylar filmde konu ediliyor.

Kaybedenler Kulübü Yolda (16 Mart 2018)

Bir dönemin efsanevi radyo programı Kaybedenler Kulübü'nden yola çıkılarak ilki 7 yıl önce çekilen filmin devamı. TMC Film’in yapımcılığını üstlendiği, yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin’in yaptığı ve başrollerinde Nejat İşler, Yiğit Özşener, Rıza Kocaoğlu, Merve Çağıran, Sarp Akkaya ve Hande Doğandemir’ın yer aldığı “Kaybedenler Klubü Yolda” filmi de bu yılın en merak edilenlerinden.

Kaan ve Mete Olimpos’ta, kalabalık bir Kadıköy grubuyla yaptıkları eğlenceli tatilin sonunda, motorlarıyla İstanbul’a doğru yola çıkarlar. Ancak yolculuğun iki beklenmedik misafiri daha olacaktır.

Can Feda (6 Nisan 2018)

Filmin başrollerini son yılların en yakışıklı ikilisi Burak Özçivit ve Kerem Bursin üstleniyor. “Bir milli mücadele filmi” sloganıyla vizyona girmeye hazırlanan filmin senaryosu Zafer Külünk’e ait, yönetmenliğini ise M.Çağatay Tosun üstleniyor.

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..