2018'de vizyona girecek bilim kurgu filmleri

2018'de vizyona girecek bilim kurgu filmlerini sizler için listeledik. İşte milyonların merakla beklediği süper kahraman filmleri:

2018'de vizyona girecek bilim kurgu filmleri

2018de-vizyona-girecek-bilim-kurgu-filmleri


1. Black Panther / 16 Şubat

Babasının ölümünün ardından Wakanda Kralı olarak tahta çıkan T'Challa, tahttan indirilme tehlikesiyle karşı karşıyadır. İzole bir hayat yaşayan ancak teknolojik olarak ileri seviyede olan halkına dönen T'Challa, güçlü bir düşmanla yeniden karşı karşıyadır. T'Challa'nın bu düşmanla karşı karşıya gelmesi sonucu yeterliliği test edilir. İhanet ve tehlike ile karşı karşıya kalan genç kral, Kara Panter olarak bilinen kahraman, CIA ajanı Everett K. Ross ve Dora Milaje (Wakanda özel güçleri) üyeleriyle birleşmeli ve Wakanda'yı bir Dünya Savaşı'na sürüklemeyi önlemelidir.

2. Tomb Raider / 16 Mart

Babasını ortadan kaybolmasının ardından 7 yıl sonra, 21 yaşındaki Lara babasının  Lara babasının küresel imparatorluğunun dizginleri ele almamak için direnmekte ve üniversite dersleri alırken bir yandan da Londra'da bir bisiklet kuryesi olarak çalışmaktadır. Babasının öldüğü fikrini kabul etmeyen Lara araştırmaya başlar ve son gittiği yeri ziyeret eder.  Japonya kıyılarında bir yerde bulunan gizemli bir adadaki bir mezar. Birden bire Lara kendini yalnızca keskin zihniyle, kör inançla ve inatçı ruhuyla silahlanmış bir halde, dezavantajlı bir durumda olduğu bir maceranın içinde bulur ve babasının gizemli ölümüyle ilgili bulmacayı nihayet çözmesi için neyin sürüklediğini anlamamaktadır.

3. Pacific Rim Uprising / 11 Mayıs

İlk filmin üzerinden geçen 10 yılın ardından yaşananları konu edinecek olan Pacific Rim Uprising'in hikayesi, Babasının uzaylılara karşı kahramanca savaşarak öldüğü sırada Jaeger pilotluğu eğitimine devam eden Jake  babasının ölümünün ardından eğitimini yarıda bırakarak bir zamanlar pilotlukta geleceğinin parlak olacağına inanılan Jake suç dünyasına bulaşır ve uzaklaştığı kız kardeşi Mako Mori tarafından son bir şans daha verilir. Savaşın gölgesinde büyüyen cesur yeni nesil pilotlara liderlik yapan Mako, dünyayı tehdit eden yeni bir tehlikeye karşı savaşmaktadır. Yetenekli pilot olan Lambert ve Jaeger hackerı Amara ile güçlerini birleştiren Jake elinde kalan tek aile ile birlikte dünyanın gördüğü en güçlü savunma hattı olma yoluna baş koyar.

 

4. Ready Player One / 30 Mart

Film enerji krizinin baş gösterdiği bir gelecekte, insanların kendini sanal gerçekliğe verdiği bir ortamda geçiyor.

Ailesini küçük yaşta kaybeden Wade Watts, gerçek dünyanın zorluklarından ve sıkıntılarından kaçmak için sanal dünyada geçen 1970 ve 80'ler Amerikan pop kültürü üzerine kurulu bir define avı oyunu olan The Oasis adlı bir oyun evreninde zaman geçirir. Oyunun kurucusu olan milyoner öldüğünde oyun evreninin içine bir anahtar saklamıştır ve öldüğünde tüm servetini ve oyunun kontrolünü bu anahtarı bulana vadetmektedir. şirket hissedarları ve paragöz oyuncular gibi Wade de bu macera dolu hazine avının peşine düşmüştür. Ancak bu macera eğlenceli olmaktan çok fazlasıyla tehlikeli olacaktır. Zira diğer oyuncular hazineye herkesten önce ulaşabilmek için diğer yarışmacıları safdışı bırakmak için her şeyi yapmaya hazırdır

 

5. The New Mutants / 13 Nisan

Filmin yönetmenliğini üstlenen Josh Boone, The New Mutants filmini "korku filmiymiş gibi yapmayan, sapına kadar korkunç bir X-Men filmi" olarak niteliyor. Gizli bir hükümet tesisinde kilit altında tutularak saklanan 5 genç mutant, bu kez dünyayı değil kendilerini kurtarmanın peşinde. Son dönemlerde yıldızı parlayan 2 isim bu müthiş filmin başrolünü üstlendi. Game of Thrones'un sevilen yıldızı Maisie Williams'ı Wolfbane rolündeki müthiş performansınıizleyip şaşırmaya hazır olun. Son dönemde The Witch ve Split gibi beğenilen yapımlarda rol alan Anya Taylor-Joy da Magik adlı mutant karakteri canlandıracak.

 

6. Avengers: Infinity War / 27 Nisan

Marvel'in tüm süper kahramanları ve yeni müttefikleri Avengers: Sonsuzluk Savaşı filmiyle tekrar bir araya geliyor.

Yenilmezler ve yeni müttefikleri dünyayı büyük tehlikelerden korumaya devam ettiği sırada kahramanların tekbaşına başa çıkamayacağı kozmik gölgelerden çıkagelen bir süper kötü güç ile karşı karşıya kalırlar. Adı Thanos olan nu bu süper kötünün amacı 6 sonsuzluk taşını toplayarak sınırsız güce sahip olmaktır. Yenilmezlerin başından beri hazırlandığı an kapıya dayanmıştır ve gelecek hiç bu kadar tehlikeli olmamıştır. 

 

7. Untitled Deadpool Sequel / 1 Haziran

Komik mizacıyla ilk filinde beğenileri toplayan haramanımız Deadpool devam filmiyle tekrar izleyiciyle buluşuyor.  Deadpool 2 (Untitled Deadpool Sequel) filminin yönetmenlik koltuğuna yine Tim Miller oturuyor. Deadpool karakterini tekrar Ryan Reynolds hayata geçirecek. İkinci filmin senaryosunda ise Paul Wernick ve Rhett Reese ikilisini tekrar görüyoruz.  

8. Jurassic World: Fallen Kingdom / 8 Haziran

Senaryosunu Colin Trevorrow’la birlikte Derek Connolly’nin yazdığı Jurassic World'ün yönetmenliğini de J. A. Bayona üstlendi. "Jurassic World:Yıkılmış Krallık"ta favori karakterler ve dinazorların geri dönüşü anlatılıyor. Üstelik yeni dinazorlar eskiye oranla daha korkunç ve heyecan veririci. 

Yönetmenliğini J.A. Bayona'nın üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda ise Bryce Dallas Howard, Chris Pratt, James Cromwell, Ted Levine ve Toby Jones yer alıyor.

 

9. Incredibles 2 / 15 Haziran

Herkesin en sevdiği süper kahraman ailesi geri dönüyor; bu devam filminin  yönetmelik koltuğunda ise bir kez daha Brad Bird oturacak. Başrolde Helen'i göreceğiz bu kez.  Bob ise Violet ve Dash’e bakmak için evde kalıyor. Bakalım baba-oğul nasıl komik maceralar yaşayacak? Bununla birlikte, ailenin Jack’in ortaya çıkan süper güçlerinden haberdar olmaması durumu zorlaştırıyor. Fakat yeni bir kötülük boy gösterirken, İnanılmaz Aile’nin Frozone ile tekrar birlikte çalışması ve kötülüğü yenmesi gerekecektir.

 

10. Ant-Man and the Wasp / 6 Temmuz

Scott Lang hem bir süper kahraman hem de bir baba olmanın zorluklarıyla boğuşaktadır. Hayatının iki yanını da dengede tutmaya çalışan Scott hem iyi bir baba, hem de sorumluluk sahibi kahraman Ant-Man olmak için çabalarken, Hope van Dyne ve Dr. Hank Pym acil bir görevle kapısını çalarlar. Scott bir kez daha kostümünü giymeli ve The Wasp ile işbirliği yaparak geçmişindeki sırları çözmek için işe koyulmalıdır.

 

11. Alita: Battle Angel / 19 Temmuz

Yukito Kishiro'nun manga serisinden uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda ise Robert Rodriguez otururken, yapımcılığını ise James Cameron üstleniyor. 26. yüzyılda geçen bu filmde, bir mühendisin çöplerin arasında bulduğu dişi cyborgu tamir edip bir avcıya dönüştürmesini bu cyborga ölen kedisi Alita'nın ismini veren ve adaletin yeni temsilcisi olarak kabul gören Alita'nın suça karşı savaşmasını işliyor.

 

12. The Predator / 3 Ağustos

1987 yılında çekilmiş olan The Predator, 4 devam filmi olarak günümüz teknolojisyle tekrar uyarlanmasıyla karşımıza çıkıyor. Filmin evreninni geliştirmeye yönelik çekilecek filmin yönetmenlik koltuğuna ise Shane Black otururken, filmin senaryosunu ise yönetmenle birlikte Fred Dekker üstleniyor. Filmin yapımcılığını ise John Davis yapıyor.

 

13. Venom / 5 Ekim

Marvel çizgi roman evreninin ezeli kötülerinden Venom beyaz perdeye taşınıyor. Fantastik yapımın yönetmen koltuğunda Ruben Fleischer yer alıyor. Daha önce İnanılmaz Örümcek-Adam 2 senaryosunda çalışmış olan Scott Rosenberg ve Jeff Pinkner Venom senaryosunu da ele alıyor. Sadece simbiyoz hâlinde yaşayabilen ve adrenalinle beslenen, girdiği vücuda Örümcek-Adam'ınkine benzer yetenekler kazandıran uzaylı organizmanın Örümcek-Adam çizgi romanlarında bolca yer bulan Eddie Brock'u nasıl etkileyeceğini hep birlikte göreceğiz.