2018'de vizyona girecek korku filmleri

2018'de vizyona girecek en iyi 12 korku filmini sizler için listeledik. Korku filmi severleri bu yıl da epey güzel filmler bekliyor.

2018'de vizyona girecek korku filmleri

Korku filmi severleri bu sene birbirinden başarılı yapımlar bekliyor. İşte korku severlerin merakla beklediği 2018 yılında vizyona girecek 12 korku filmi...

1. Insidious: The Last Key (Ruhlar Bölgesi: Son Anahtar) | 5 Ocak

Orjinal adı Insidious: The Last Key olan Ruhlar Bölgesi'nin dördüncü filmi olan Son Anahtar'ın yönetmenliği ikinci kez bir uzun metraja imza atan, genç isim Adam Robitel üstleniyor. Senaryoda Leigh Whannell'in imzası varken oyuncu kadrosunda Angus Sampson, Lin Shaye ve Spencer Locke öne çıkan isimler.

2. Mom and Dad | 19 Ocak

24 saat boyunca dünyadaki tüm ebeveynler bilinmeyen bir sebeple adeta birer canavara dönüşerek çocuklarına zarar vermeye başlarlar. Genç bir kız ve onun küçük kardeşi konu alan filmde kendi anne ve babalarının kontrolsüz öfkesinden kaçarak hayatta kalmaya çalışırlar.

3. Annihilation (Yok Oluş) | 23 Şubat

Gerçekleşen anormal faaliyetlerden dolayı hükümet tarafından gizlice karantinaya alınan gizemli “Area X” bölgesine 12. keşif ekibi olarak gönderilen İçlerinde biyolog, antropolog, psikolog ve araştırmacı bulunan 4 kadını konu alan filmde, "Area X " Bölgesi on yıllardır kıtadan ayrıdır. bölgeye giden ilk keşif ekibinin verdiği raporda bozulmamış, cennet gibi bir doğanın süregeldiğini rapor etmektedir. Daha sonra bölgeye giden keşif ekipleri için durum daha korkunç bir hal almaya başlamaktadır. 2. keşif grubu toplu intiharla, 3. keşif grubu dost ateşiyle, en sonuncu olan 11. keşif grubu ise kendilerinin bir gölgesi olarak geri dönmüş ve kısa süre sonra kanserden ölmüştür. kendilerini nelerin beklediğini bilmeyen 12. keşif ekibi bölgeye giriş yapar. Görevleri Bölgenin haritasını çıkarmak, örnek toplamak ve bütün gözlemleri raporlamak olan ekibin birbirlerinden sakladıkları sırların oraya çıkması her şeyi değiştirecektir.

4. The Strangers: Prey at Night (Ziyaretçiler 2) | 9 Mart

Akrabalarıyla birlikte kalacakları mobil ev alanına gelen bir aile bölgenin ıssızlığını gördülklerinde neye uğradıklarını şaşırırlar ve herkesin gizemli bir şekilde götürüldüğü hissine kapılırlar. Farkedemedikleri tehlike ise karanlıkta gizlenen ve her hareketlerini izleyen 3 maskeli psikopattır. Bu tehlikeli üçlü, ailenin hayatta kalmak için neleri göze alabileceğini test etmek için her yolu deneyecektir.

5. A Quiet Place (Sessiz Bir Yer) | 6 Nisan

Başrollerine Sicario, Trendeki Kız ve Yarının Sınırında gibi gerilim ve aksiyonların aranan yüzü Emily Blunt ile The Office dizisinin Jim Halpert'ı John Krasinski'yi yerleştiren doğaüstü gerilim filmi 2 çocuklu bir aile, şehirden ve insanlardan uzak kırsalda sakin bir yaşam sürmektedir. henüz büyümekte olan çocuklar da, ebeveynleri de hiç bir şekilde konuşmamakta, işaret diliyle anlaşmaktadır. Ancak konuşmamalarının sebebi kanuşamıyor olmaları değildir. Aile gıcırtı dahi çıkartmak ve ses yapacak her türlü hareketten kaçınmaktadır. Ancak günün birinde bu sakin ve sessiz hayat, çocukların oyun oynarken lambayı devirerek ses çıkartmalarıyla her şey tepe taklak olur. Bu sessizliğin içinde çıkan bu ses, ailenin peşindeki doğaüstü varlıkların dikkatini çekecek ve aileyi sessizliklerini bozduğuna pişman edeceklerdir.

6. The New Mutants (Yeni Mutantlar) | 13 Nisan

Filmin yönetmenliğini üstlenen Josh Boone, The New Mutants filmini "korku filmiymiş gibi yapmayan, sapına kadar korkunç bir X-Men filmi" olarak niteliyor. Gizli bir hükümet tesisinde kilit altında tutularak saklanan 5 genç mutant, bu kez dünyayı değil kendilerini kurtarmanın peşinde. Son dönemlerde yıldızı parlayan 2 isim bu müthiş filmin başrolünü üstlendi. Game of Thrones'un sevilen yıldızı Maisie Williams'ı Wolfbane rolündeki müthiş performansınıizleyip şaşırmaya hazır olun. Son dönemde The Witch ve Split gibi beğenilen yapımlarda rol alan Anya Taylor-Joy da Magik adlı mutant karakteri canlandıracak.

7. Slender Man | 18 Mayıs

Son zamanlarda oyunlarla ve kulaktan kulağa dolaşan şehir efsaneleriyle fenomen haline gelen Slender Man sinemaya da uyarlandı 2009 yılında bir photoshop yarışması için Eric Knudsen'in Slender Man tasarımı birinci  olunca hem şehir efsaneleriyle ilişkilendirildi hem de birbirinden ilginç kurgusal korku hikayelerine konu oldu. ancak tüm dünya Slender Man'i 2014 yılında yaşanan inanılmaz bir cinayetle tanıdı. ABD'nin Wisconsin bölgesinde yaşayan 12 yaşındaki iki kız çocuğu, arkadaşlarını Slender Man'le tanıştırma vaadiyle kandırarak ormana götürmüş ve tam 19 kez bıçaklayarak öldürmüştü! Kan donduran cinayet ertesi iki küçük katil suçu Slender Man'e atmışlardı. 

Filmin bu bahsettiğimiz cinayeti değil, kurgusal bir senaryodan konu edinerek İnsanları takip eden, kaçıran ve travmatize eden doğaüstü bir karakter isleyeceğiz.

8. The Nun | 13 Temmuz

Korku Seansı 2 filmine konu olan korkunç rahibe Valak'ın kendi filmi ile karşımaza çıkacağı tahmin ediliyordu. Tıpkı ilk filmde tanıştığımız Annabelle gibi ilgi çekici bir karakter olan Valak'ın spin-off projesinde yönetmenliği Corin Hardy üstleniyor.

9. The Predator | 3 Ağustos

1987 yılında çekilmiş olan The Predator, 4 devam filmi olarak günümüz teknolojisyle tekrar uyarlanmasıyla karşımıza çıkıyor. Filmin evreninni geliştirmeye yönelik çekilecek filmin yönetmenlik koltuğuna ise Shane Black otururken, filmin senaryosunu ise yönetmenle birlikte Fred Dekker üstleniyor. Filmin yapımcılığını ise John Davis yapıyor.

10. The Meg | 10 Ağustos

Jason Statham bu filmde Amerikan Donanması’na bağlı bir derin deniz dalgıcı olan Jonas Taylor olarak karşımıza çıkıyor. Uluslararası bir deniz altı gözlem programının parçası olan derin deniz sualtısı, soyunun çoktan tükenmiş olduğu düşünülen büyük bir yaratık tarafından saldırıya uğrar. Hasar gören denizaltı, mürettebatı içeride kapana kısılmış bir halde, Pasifik Okyanusu'nun en derin yerinde durmaktadır. Vizyoner Çin okyanus bilimcisi, kızı Suyin'in gönülsüzlüğüne rağmen, mürettebatı kurtarması için uzman derin deniz kurtarma dalgıcı Jonas Taylor'ı tutar. Taylor sualtının çevresinde süzülen  tarih öncesinden kalan ve iki buçuk milyar yıl önce soyunun tükendiği zannedilen, 23 metrelik bu Megalodon ile daha önce de karşılaşan Taylor, bu canavarla tekrar yüzleşerek sualtında sıkışıp kalmnış herkesi kurtarmak için kendi hayatını riske atarak, korkularıyla yüzleşerek dünyanın en tehlikeli yırtıcısına karşı çıkmalıdır.

11. The Little Stranger | 31 Ağustos

Senaryosunu Lucinda Coxon, Sarah Waters'ın romanından uyarlayarak kaleme alınan filmin yönetmenlik koltuğunda Lenny Abrahamson oturuyor. Filmin başrollerini ise Domhnall Gleeson ile Ruth Wilson üstleniyor.

12. The House With a Clock in its Walls | 21 Eylül

Lewis Barnavelt, ailesinin ölümünün ardından mecburen gizemli amcası Jonathan’ın yanına Michigan’a gönderilir. Amcasını tanımaya çalışan Lewis, kısa sürede onun bir büyücü olduğunu anlayan birden kendini büyülü bir dünyanın içinde bulur. Bu güç sadece iyi insanların elinde değildir.  Kıyametten sonra neler olacağını merak eden Isaac Izard, Bunun için de kıyamete neden olmak ister. Isaac Izard bu amacını gerçekleştirmek için kara büyülü bir saat yaparak kıyamet gününe gün sayacaktır. Lewis, Isaac Izard’ın bu isteğini öğrenmiştir. Saati Jonathan’ın evine saklayan Isaac zaman dolmadan önce ölür. Lewis ve amcası Jonathan zaman dolmadan ve saat Isaac’ın karısı Selena’nın eline geçmeden onu bulmak zorundadır.