SON DAKİKA HABERLERİ

Afrin operasyonu kaçakçıların belini kırdı

İstanbul Kaçakçılık ile Mücadele Şube ekipleri son 2 yılda sigara kaçakçılarına yönelik yaptığı operasyonda 5 milyon paket sigara ele geçirdi.

Afrin operasyonu kaçakçıların belini kırdı

Terör örgütü PKK'nın finans kaynakları arasında yer alan kaçak sigara satıcılarına yönelik polis planlı çalışma başlattı. Bu çalışmalar sonucu kaçıklılar mesken tutukları yerleri terketmek ve yöntem değiştirmek zorunda kaldı.

İstanbul Kaçakçılık Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 15 Temmuz 2016 yılından günümüze kadar sigara kaçakçılarına yönelik 673 operasyon düzenledi. 2016 yılında 846, 2017 yılında 1229 ve 2018 yılının ilk 6 ayı içerisinde 1058 şüpheliye işlem yapıldı.

AFRİN OPERASYONU KAÇAKÇILARIN BELİNİ KIRDI

Özellikle sigara kaçakçılığının yoğun olduğu Suriye sınırında düzenlenen Afrin harekatı terör örgütlerinin olduğu kadar sigara kaçakçılarının da belini kırdı. Sınır illerindeki polisiye önlemler, terör örgütü PKK'nın en önemli finans kaynaklarından birisi olan sigara kaçakçılığına büyük darbe vurdu.

YÖNTEM DEĞİŞTİRDİLER

Polisin düzenlediği peş peşe başarılı operasyonların ardından, sigara kaçakçıları da birbirinden ilgin zula yöntemlerini uygulamaya başladı. TIR lastikleri içerisinde, oyuncukların arasında, çay vb. Ürünlerin içerisinde yurda sokulan sigaralar büyükşehirlerde satılmaya çalışıldı.

İSTANBUL POLİSİ GÖZ AÇTIRMADI

İstanbul Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 2016 yılında 1 milyon 947 bin 527 adet sigara, 2017 yılında 2 milyon 36 bin 347 adet ve 2018 yılının ilk 6 ayında 1 milyon 266 bin 813 adet sigara ele geçirdi.

KAÇAKÇILARA YENİ HAYAT

İstanbul'da kaçak sigara satışının merkezi konumunda olan, kaçakçıların polis bile buraya giremez dedikleri Küçükçekmece Kanarya Mahallesi'ndeki 'Yeni Hayat” iş merkezinde operasyonlar sonuç vermeye başladı. Her katında oluşturulan gizli bölmelerden paket paket kaçak sigara satılan iş merkezi şu günlerde büyük bir dönüşüm yaşıyor.

Yeni Hayat iş merkezinde iş yapamaz hale gelen kaçakçıların boşalttığı işyerlerine, çaycı, saat tamircisi, terzi, çiçekçi ve börekçi gibi gerçek esnaf yerleşmeye başladı.

Flasflas.com/ Haber Merkezi Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..