"Afrin'e muhaliflerle gireceğiz"

Cumhurbaşkanı, CHP'yi "İstanbul İl Başkanı" üzerinden eleştirdi. 'Karikatür karakter Kılıçdaroğlu' dedi. Afrin'e operasyon kodlarını açıkladı.

"Afrin'e muhaliflerle gireceğiz"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrin'e Suriye'deki muhalifler ile operasyon yapılacağını açıkladı. TBMM'deki grup toplantısında konuşan Erdoğan, CHP'ye de yüklendi. Erdoğan, AK Parti Grubu'na konuşurken; başka partiler gibi vakitlerinin koltuk kavgası olmadığını belirterek, "Bizim mücadelemiz ikbal değil, istiklal ve istikbal mücadelesidir. Tüm arkadaşlarımın bu şuur altında olduklarına inanıyorum. Bize Anadolu büyüklüğündeki dava taşını gediğine koymadan durmak, duraksamak hele hele gerilemek asla yoktur" diye partililere seslendi. 

"CHP ARTIK MARJİNAL BİR PARTİDİR"
CHP İstanbul İl Başkanı seçilen Canan Kaftancıoğlu'nun geçmişte paylaştığı tweet'leri hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İstanbul'a bir başkan seçmişler ki tam bir facia" ifadesini kullandı. 'Türkiye'nin ana muhalefet partisi sorunu vardır' sözünü yineleyen Erdoğan, "Dünyada ana muhalefet proje üretir, geliştirir, hükümet alternatifi olarak çalışır. Biz bu partinin başındaki zatın hezeyanlarını üzüntü ile takip ederken; İstanbul'a bir başkan seçmişler ki, tam bir facia... Attığı tweet'ler gösteriyor ki; yüzünde poşu ile polise taş atmaya varıncaya kadar her şey var. Ermeni soykırımı diyerek tarihimizi ve milletimizi aşağılıyor. 'Devlet katil değil, seri katil' diyor. Terör eylemlerinde ölenlerin suçunu devlete atıyor. Eylemci fotoğrafları ona ait değilse bile bu vandallığa sahip çıktığını gösteriyor. Diğer paylaşımlarından Gezi olayları sırasında, 'Ananı da al haydi Taksim'e' diyerek provokasyonlarda bulunduğu anlaşılıyor. CHP ile BDP'nin ortak hareket etmesini kutlayan mesajlar yayınlıyor. 15 Temmuz kahramanlarına etmedik hakaret bırakmıyor, 15 Temmuz direnişini, 'Alın size nur topu gibi mağduriyet' diyerek itibarsızlaştırmaya çalışıyor, Boğaziçi Köprüsü'nde yaşanan olayları, 'Tekbir getirerek, boğaz keserek demokrasi mücadelesi mi verilir, inandığınız Allah'ınız belanızı versin' diyor. Ey Kılıçdaroğlu, söyle bana arkadaşını söyleyeyim sana kim olduğunu... Normalde marjinal derneklerin başında olması gereken kişileri başa koyduğunuzda böyle arıza durumlar ortaya çıkıyor. Bay Kemal bundan sonra herhalde sen de çok düşüneceksin. Her şey bir tarafa da Gazi Mustafa Kemal'in partisi kimlerin eline kaldı?" diye sordu.   

"KARİKATÜR KARAKTER: KILIÇDAROĞLU"
CHP'ye yeni il başkanı üzerinden eleştirilerini sürdüren Erdoğan, "Gerçi Kemal Kılıçdaroğlu gibi, karikatür gibi birinin başında olduğu partiye de tencere kapak gibi böyle birisi yakışır. Kendisini yakmaya teşebbüs eden vatandaşa, 'Gidip kendini sarayın önünde yaksaydın, sarayı da yaksaydın' diyecek kadar vicdan ve ahlak fukarasıdır. Ben ve arkadaşlarım suça teşvikten bay Kemal hakkında davalarımızı açıyoruz. Bu nasıl siyaset? Bunların bedelini ödeyecekler" dedi.

"TERÖR YUVALARINI DAĞITACAĞIZ"
'Türkiye'nin çevresinde yaşananlar ve karşılaştığımız tuzaklar yükümüzü artırıyor' diyen Erdoğan, "AK Parti olarak görevimiz, ülkemizi bu sıkıntılardan kurtarmak ve hedeflerine ulaştırmaktır. Milletimiz, kara kaşımız kara gözümüze meftun olduğu için değil, bunların altından kalkabileceğimize güvendiği için ülke yönetimini bize emanet ediyor" dedi. NATO'ya 'Şu ana kadar ne yaptınız' diye tepki gösteren Cumhurbaşkanı, "Sınırlarımız boyunca terörist ordusu kurmaya çalışanlara destek olanların oyunlarına gelmeyeceğiz. Hakaretleri cevapsız bırakmayacağız. Burada özellikle NATO'ya da bir serzenişim var. Ey NATO, siz ortaklarınızdan birine herhangi bir sınır tecavüzünde, tacizinde bulunanlara karşı tavır almaktan mükellefsiniz. Peki; şu ana kadar siz ne tür bir tavır aldınız? Bunu kendilerine duyurduk, duyuruyoruz. Belçika'daki genelkurmay başkanımız bu konuları görüşecek. Kısa süre içinde de terör yuvalarını dağıtacağız. Suriye'deki oyunun kalbine Fırat Kalkanı Operasyonu ile hançeri sapladık. İnşallah yarın, öbür gün, kısa süre içinde Afrin ve Münbiç'ten başlayarak Suriye'deki diğer terör yuvalarını da bir bir dağıtacağız. Buna müttefikimiz gibi görünüp de bizi sırtımızdan vurmaya kalkanlar, engel olamayacak. Siyasetçi görünümlü marjinal terör destekçileri de mani olamayacak. Afrin Operasyonu'nu Suriye'deki muhalif gruplarla gerçekleştireceğiz" diye konuştu.

"TRUMP'I ARAMAM, PUTIN'LE GÖRÜŞÜYORUZ"
Erdoğan ayrıca, ABD Başkanı Trump'ı aramayı düşünmediğini, Rusya'daki mevkidaşı Putin'le görüşmelerinin sürdüğünü açıkladı. Anayasa Mahkemesi ve yerel mahkeme çelişkisi için de Erdoğan, "Son günlerdeki bir takım gelişmeler hükümet ve şahsıma kesilse de aslında yargıdaki iç çatışmanın ürünüdür" açıklamasında bulundu. 

 

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..