"Afrin'e şafak vakti girer yerle bir ederiz"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ABD'nin 'devlet olma' vasfını terör örgütü seviyesine düşürdüğünü söyledi, savaş tamtamlarını çaldı.

"Afrin'e şafak vakti girer yerle bir ederiz"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Hükümet'e Suriye'ye sınır ötesi operasyon için çağrıda bulundu. Grup toplantısında konuşan Bahçeli, "Afrin'e bir şafak vakti girmek helal-i hakkımızdır" dedi. Oyalanacak vakit kalmadığını hatırlatan Bahçeli, "Dün olduğu gibi bugün de meydan şeytana bırakılmayacaktır. Terör örgütlerine karşı tarihin en şiddetli ve etkili mücadele ruhu çok şükür devrede... FETÖ, PKK, PYD, YPG, DEAŞ Türkiye düşmanlığında buluşmuş ihanet ortaklarıdır.15 Temmuz 2016'daki hain darbe teşebbüsü ile vahim bir boyut kazanan terör süreci ülkemizi yakın markaja almıştır. Milletimiz 15 Temmuz'da vahşi ve vandal bir saldırıya maruz kalmıştır. FETÖ başarsaydı, Türkiye işgale uğrayacak, ülke iç savaş şartlarına mahkûm olacak, cumhuriyet tasfiye olacaktı. Türk milleti ihaneti durdurdu" dedi. 

"KAPANMAMIŞ HESABIMIZ ER GEÇ GÖRÜLECEK"
Bahçeli, FETÖ'nün ABD'den ayrı düşünülmesinin doğru olmayacağını anlatarak, "Teröristbaşı hâlâ Pensilvanya'daki inindedir. ABD tarafından açıkça korunmakta ve kollanmaktadır. Kaçak güreşmeye lüzum yoktur, kıvırmaya hiç gerek yoktur. Kapanmamış bir hesabımız vardır, er veya geç bu hesap da görülecektir. 15 Temmuz'dan sonra 159 bin 506 kişi gözaltına alınmıştır, 47 bin 523 kişi tutuklanmıştır. 2017'de de 50 bine yakın gözaltı, 48 bin kişi tutuklama tedbiri ile karşılaşmıştır. Mücadelenin azimle devamı elzem ve acildir" ifadelerini kullandı.

"İTİRAFÇILIK YARIŞI KASITLI YÖNLENDİRMEDİR"
FETÖ'nün davaları kurnazlıkla sulandırdığının altını çizen Bahçeli, çarpıcı bir ifade kullanarak, "İtirafçılık yarışının kuşkulu tarafları fazladır. FETÖ Davaları artık süratle karara bağlanmalıdır. Mahkeme safahatları nihai hükmünü açıklamalıdır. Kripto damarının aktif müdahalesi ile Türkiye'nin önü kesilmeye çalışılmaktadır" diye konuştu.

AK PARTİ-MHP İTTİFAKI'NA 'SORULAR' GÖLGESİ
Toplum ve devletin hayatına korku sindiğini belirten Devlet Bahçeli, "FETÖ ile mücadelede devlet aklı topyekün devrede midir? Yoksa kısıtlı sayıdaki devlet adamının çabası ile mi süreç yürümektedir? FETÖ ile mücadelenin bir stratejisi var mıdır? Fikri temelleri, milli hedefleri, hukuki sınırları berrak bir zihinle belirlenmiş midir? Bu terör örgütü ile mücadelenin sınırları nedir? Biriken sosyal maliyeti, mağduriyetleri nasıl bertaraf edeceğiz?" diye Cumhurbaşkanlığı'na bir dizi sorular sordu.

"AFRİN'E ŞAFAK VAKTİ GİRER YERLE BİR EDERİZ"
Güney sınırlarının dibinin kiralık terör örgütlerine teslim edildiğini, Türkiye'nin boyun eğdirilmek istendiğini anlatan Bahçeli, "Karanlık operasyonların sebebi bu... ABD, Suriye'nin kuzeyindeki PKK-PYD-YPG ile gayri meşru iş birliği içindedir. ABD lafa gelince müttefik ve stratejik ortağımızdır. ABD, Suriye'de terörü ve teröristi himaye etmektedir. Devlet olma vasfını terör örgütleri ile aynı seviyeye düşürerek dinamitlemektedir. ABD'nin tutunduğu siyasi zemin çatlaktır. Terör örgütlerine sözde ordu kurulması ne demektir? Bundan sonra dünyanın huzur ve istikrarından kimler, nasıl bahsedebilecektir? Hedeflenen Türkiye'yi abluka altına almaktır. Milletçe kimseye muhtaç olmadık, kimseye minnet etmedik. Anamızın duası ile geldik, hocanın selası ile de gideriz. Türkiye'ye parmak sallayan, emrivaki dil ile Türk milletini dize getirmeyi aklından geçirenleri doğduklarına pişman ederiz. Afrin temizlenmeli, Münbiç'teki terörist üreme alanları, adi terör kampları yerle bir edilmelidir. Afrin'e bir şafak vakti girip terör koridorunun yolunu kesmek helal-i hakkımızdır. Korkak ve kaçak yaşamaktansa ölmeyi yeğleriz" değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..