SON DAKİKA HABERLERİ

Ağaoğlu'ndan yalan haberlere 'ibretlik ders'

İş adamı Ali Ağaoğlu hakkındaki 'milyonluk yüzük' spekülasyonlarına basın toplantısı ile görülmemiş cevap verdi. Ağaoğlu'nun bir de teklifi vardı.

Ağaoğlu'ndan yalan haberlere 'ibretlik ders'

Ülkemizin geçtiği sıkıntılı günlerde bazı yayın organları, bazı iş adamları ile ilgili yalan yanlış haberler kaleme alarak 'algı operasyonu' yürütüyor. Bu iş adamlarından biri de Ali Ağaoğlu... Geçtiğimiz günlerde Ağaoğlu’nun kız arkadaşına 2 milyon değerinde bir yüzük aldığı yazılmıştı. Masa başı editörleri ile kendilerince şu mesaj verilmeye çalışıyor: "Bak gördün mü, ülke ne durumda; ama Ağaoğlu, sevgilisine 2 milyon liralık yüzük alıyor."

YALANA BAK YALANA
Bu kara kampanyaya maalesef, herkes dahil oldu. Kirli kalemlerini harekete geçirip bir takım yerlere, 'Dünya umurunda değil' gibi gösterip kendilerince Ağaoğlu’na zarar vermeye çalıştılar. Bunu yapan da güya; bu ülkenin en büyük gazeteleri ve internet siteleri ile 'gazeteci' olduklarını zanneden magazinciler...

YANLIŞ HESAP AĞAOĞLU'NDAN DÖNDÜ
Ağaoğlu haberlerin yaygınlaşması üzerine bir yemek organize ettirip 'yalan haberleri' yapan gazetelerin sorumlularını ağırlamaya karar verdi. Yemekte haber müdürleri, istihbarat şefleri ve muhabirler tam takım orada... Ağaoğlu yalan haber yapan bu arkadaşlara hiç kızmadan bir teklifte bulundu.

"OF USULÜ" ÇÖZÜM
Ali Bey, yalan haber yapan arkadaşların çalıştığı yayın organlarına 1 milyon 800 bin TL'lik reklam vermeye karar verdiğini açıkladı. Fakat ödemesini onların haber yaptığı 2 milyonluk yüzükle yapacağını söyleyerek, oracıkta yüzüğü, asparagas gazetecilerine ve yöneticilerine teslim etti.

OYSA YÜZÜK SADECE '125 TL' 
Amaçları; sadece Ali Ağaoğlu’na zarar vermek olan ve onu halkın karşısında 'ülkenin gerçeklerinden uzak, hiçbir şey umursamayan, zengin, şımarık bir işadamı' olarak göstermekten başka bir şey düşünmeyen sözde gazetecilerden bazıları, hâlâ yüzüğün 2 milyon TL olduğuna inanmayı sürdürdü. Oysaki Ağaoğlu’nun kız arkadaşı Duygu Su Gülpınar, yüzüğü Kapalıçarşı'dan sadece 125 TL'ye almıştı. Hem kız arkadaşını hem de Ağaoğlu’nu küçük düşürmek isteyen gazeteciler, sert kayaya çarptıklarını geç fark etti. Yüzüğün sadece 125 TL olduğu, Ali Bey’in organize ettiği bu yemekte sonunda anlaşıldı. İlk etapta ne yapacağını bilemeyen gazeteciler, yaşanılanlar sonrası asparagas haberleri için defalarca özür diledi. Tabi olan olmuştu artık... Haber amacına ulaşıp her yere yayılmıştı bir defa... Gazeteciliğin g'sinin bile yanından geçmeyen, masa başında bu güzelim ülkeye onlarca eser kazandıran bir iş adamını bu kadar komik, asılsız haberlerle yıpratmaya çalışan sözde gazeteciler, yine de bu yemekte Ali Ağaoğlu’ndan iletişim fakültelerinde okutulacak bir ders aldı. 

HANGİSİ, NE ZAMAN YANLIŞTAN DÖNECEK?
Bakalım önümüzdeki günlerde bu haberin yalan olduğunu, aslında sadece 125 TL değerinde olan bu yüzüğü '2 milyon TL' diye okuyucularına yutturmaya çalışan gazeteler ve internet siteleri, haberlerin arkasında nasıl duracaklar? Veya bir "özür" yayınlayıp hatalarını kabul edecekler mi?Ali Ağaoğlu'nun sevgilisine aldığı iddia edilen 2 milyon TL'lik yüzük "yalan" çıktı.Medyanın sorgulamadan, masa başı habercilik tembelliği ve alışkanlığı bir kez daha kendini gösterdi.Köklü yayın organları bile Türkiye'nin her yerinde birçok yatırım yapan iş adamlarını karalamayı 'habercilik' olarak topluma yutturmaya kalktı.


"2 milyon TL" denilen Ali Ağaoğlu'nun sevgilisine aldığı tek taş yüzüğün Kapalıçarşı'daki gerçek değerinin, sadece 125 bin TL olduğu teğit edildi.


Haberi sunum ve metin üslubu olarak Ali Ağaoğlu'nu toplumun gözünden değersizleştirdikleri dikkat çeken gazeteciler, adeta organize bir 'karalama kampanyası' yürüttü.


Terörle mücadele konusunda hassas günlerden geçilirken; Ali Ağaoğlu'nu 'toplumun değerlerinden uzak, şatafat içinde yaşayan biri' olarak gösterme gayreti, gerçeklerden uzak iddialar, kısa sürede kendi kendini tüketti.Güçlü iş hayatı, şöhretli ismi ile hedef seçilen Ali Ağaoğlu, her kesimde lekelenmeye çalışıldıysa da; bir basın toplantısı, bütün medyanın yüzünün karalığını adeta belgeledi.Medyanın içler acısı hâli, Ali Ağaoğlu'nun "Sizlere reklam vermek istiyorum" dediğindeki heyecanlı yüz halleri ve "Ama bu yüzük ile parasını ödeyeceğim" sözü sonrası yaşadıkları çaresizlik, hayal kırıklığı mimiklerinde dikkat çekti.


Ali Ağaoğlu'nu yalan haberlerle küçük düşürmek isteyen medya kuruluşları, gerçekleştirilen basın toplantısından sonra henüz / hâlâ düzeltme yayınlama erdemi gösteremedi.

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..