SON DAKİKA HABERLERİ

Ankara'da FETÖ operasyonu! 20 subay ve 5 astsubaya gözaltı!

Ankara'da subaylara FETÖ operasyonu yapıldı... Birçok üst rütbeli ordu mensubu için gözaltı kararı verildi...

Ankara'da FETÖ operasyonu! 20 subay ve 5 astsubaya gözaltı!

15 Temmuz darbe girişiminden sonra FETÖ üyelerine başlatılan operasyonlar, yurdun dört bir yanında hız kesmeden devam ediyor... Kamu kurum ve kuruluşları da dahil olmak üzere birçok holding yöneticisi de FETÖ'yle bağlantısı bulunduğu gerekçesiyle tutuklandı.

Bu operasyon dalgası devam ederken, bir haber de bugün geldi. Ankara'da subaylara yönelik FETÖ operasyonu yapıldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ/PDY'nin Jandarma Genel Komutanlığına yönelik mahrem yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında; 7 albay, 8 yarbay, iki üsteğmen ve 3 teğmen ile 5 astsubay hakkında gözaltı kararı verdi.

RESMİ AÇIKLAMA ŞU ŞEKİLDE...

ANKARA Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan az önce yapılan bilgilendirme şöyle :

"Başsavcılığımızca (Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı), FETÖ/PYD’nin Jandarma Genel Komutanlığına yönelik mahrem yapılanmasına ilişkin yapılan soruşturma kapsamında; Ankara merkezli 9 ilde eş zamanlı operasyon ile 20 muvazzaf subay (7 Albay,8 yarbay ‘2 üsteğmen, 3 teğmen ) ve 5 astsubay hakkında gözaltı kararı verilmiş olup ,Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Görevlilerince bu sabah itibarıyla gözaltı işlemlerine başlanılmıştır."

 

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..