SON DAKİKA HABERLERİ

Anne-kızın cinayet sebebi çözülemiyor

Avusturya'nın başkenti Viyana'da oturan 45 yaşındaki Fatma G. ve 15 yaşındaki kızı Tuğçe Ö.'nün ölüm nedeni hala çözülemiyor.

Anne-kızın cinayet sebebi çözülemiyor

Uzun süre anne-kızdan haber alınamayınca Fatma G.'nin eski eşi Şahabettin G. ve kardeşinin polise giderek ihbarda bulunmasıyla öldükleri ortaya çıktı. Bulunan cesetlerin birkaç haftalık olduğu anlaşıldı. Kesin ölüm nedenleri ise adli tıp raporlarının incelenmesi sonucu belli olacak. 

Viyana'da taksicilik yapan baba Şahabettin G., Habertürk'ten Hüseyin Şentürk'e konuştu. Eşinin psikolojisinin bozuk olduğunu söyleyen baba, "“Evlendikten sonra, şimdi 3 yaşında olan kızımız doğdu. Tuğçe’yi Viyana’ya getirttim. Ancak sürekli bilgisayar başındaydı. Üç harflilerle uğraşıyordu. Evi her gün sirkeyle temizlerdi. Kaç defa uyardım böyle şeylere inanmayın diye... Bir gün boğazıma sarıldılar, ‘Seni öldüreceğim’ deyip paraları ilk eşimden çocuklarıma yedirdiğimi söyledi. Boşanma davası açtım..." dedi. 

 

‘Morluklar vardı’

Ardından eşinin ailesine haber verip “Küçük kızıma iyi baksınlar, her masraflarını karşılayacağım” diye haber gönderdiğini söyleyen Şahabettin G., sözlerine şöyle devam etti: “Kızıma şiddet uyguladığını gören komşu şikâyet etmiş. Görevlilerin önünde Tuğçe, kardeşini itip düşürmüş. Kızımın bedeninde morluklara rastlayınca yuvaya yerleştirmişler. Bunlardan geç haberim oldu. Bir gün Fatma’nın kız kardeşiyle eve gittik. Bizi kabul etmediler. Aradan bir ay geçtikten sonra Fatma ve Tuğçe’den yine haber alamadık. Polisle eve gittik, kapıyı açan olmadı. Polisi ikna edip içeri girdik. Fatma ve Tuğçe ayrı odalarda ölü bulduk.”

“Üç harflilerden korktuğunu söylüyordu” diyen Fatma G.’nin kız kardeşi H.C. ise şunları anlattı: “Eşi Şahabettin G. ile sorunlarından bahsediyordu. Bir komşusu ‘Fatma’nın evinde gece sürekli kavga oluyordu. Bir gün Fatma geldi kapıya, sırtı kan içindeydi. Bu olaylar Şahabettin evi terk ettikten çok sonra oldu. Bu kavgaları kimle yaptı bilmiyorum" dedi.

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..