Ata kamyon çarptı!

Edirne'de başı boş gezen ata kamyon çarptı. Görenler hayrete düştü.

Ata kamyon çarptı!

Edirne'de başıboş gezen at, kamyonun çarpması sonucu ayağı kırılarak yaralandı. Olayı görenlerin sosyal medyada paylaşımları üzerinden veteriner Uluç Erkan'ın müdahale ettiği atın sahibi İsmail Önerge atının tedavi edilmezse 1 hafta içinde öleceğini söyleyerek yardım istedi.
Menzilahır Mahallesi'nde ikamet eden İsmail Önerge'nin atı, dün akşam saatlerinde kaçtı. Sürücüsü ve plakası henüz tespit edilemeyen kamyon akşam saatlerinde Barutluk Mahallesi'ndeki belediye konutları yönünde ata çarptı. Sürücü, yaralı atı olay yerinde bırakarak kaçtı. Yaralı atı yol kenarında gören vatandaşlar bugün sosyal medya üzerinden veteriner Uluç Erkan'a ulaşarak yardım istedi. Yaralı atın yanına gelen Uluç Erkan, ilk müdahalesinde bulunarak atın kırık olan sol ön ayağına sardı.

Atın yaşaması için at hastanesinde tedavi edilmesi gerektiğini ifade eden veteriner Erkan, "Dün gece ata kamyon çarpmış ve at yol kenarında yaralı bir şekilde kalmış. Bugün sosyal medya üzerinden atın fotoğraflarını ve durumunu gönderdiler. Biz de geldik ve ilk yardımda bulunduk. Atın sol ön ayak bileğinden kırılmış. Bir at hastanesinde tedavi edilmezse kısa bir süre sonra ölecek. Atın sahibi de maddi durumu olmadığını ve yardım edilmesini istiyor" açıklamasında bulundu.

Atın sahibi İsmail Önerge, atına çarpan aracın bulunması için şikayetçi olacağını söyleyerek tedavi edilmesi için yardım istedi.

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..