SON DAKİKA HABERLERİ

Aydın'da öğrenciler zehirlendi

Aydın'da 100'ün üstünde öğrenci gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

Aydın'da öğrenciler zehirlendi

Aydın'ın Karasu ilçesinde, taşımalı eğitimden faydalanan 6 okuldan 100'ün üstünde ilkokul ve ortaokul öğrencisi, yedikleri yemekten zehirlendikleri şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

Öğrencilerin öğle yemeğinden oluşan, tavuk, tavuk çorbası ve salatayı yedikten sonra fenalaştıkları bildirildi. Kusma ve mide bulantısı şikayetiyle ambulanslarla hastaneye götürülen öğrenciler, Karacasu Devlet Hastanesi ile Nazilli Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

15 ÖĞRENCİ TABURUCU OLDU

15 öğrencinin hastaneden taburcu oldukları belirtilirken, Karasu Belediye Başkanı Mustafa Büyükyapıcı, "Olayın olduğu an, Aydın il merkezinde toplantıdaydım. Öğrenince doğrudan hastaneye geldim. Öğrencilerimi tek tek dolaşarak kontrol ettim. Korkulacak bir şey olmadığını görünce sevindim. Aileleri bilgilendirdim" diye konuştu.

KONU ARAŞTIRILIYOR

Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük ise konuyla ilgili; "Korkulacak bir şey yok. Sağlık personelinin özverili çalışmasıyla öğrencilere gerekli tedavi yapılmaktadır. Bazı öğrencilerimiz tedbir amaçlı, kontrol altında tutulmaktadır. Konu araştırılıyor" dedi.

 

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..