Aytaç Arman'ın vefatı Yeşilçam'ı yasa boğdu

Yeşilçam'ın usta oyuncusu Aytaç Arman'ın vefatı, sanatçı dostlarını da yasa boğdu.

Aytaç Arman'ın vefatı Yeşilçam'ı yasa boğdu

Türk sinemasının usta ismi Aytaç Arman, dün hayatını kaybetti. Ünlü sanatçının vefatı, sevenlerini derinden üzdü. Pek çok sanatçı, Arman için üzüntü duyduklarını söyledi.

"HEPİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN"
Başarılı oyuncu Türkan Şoray, vefat eden Aytaç Arman ile "Vukuat Var" ve "Gönderilmemiş Mektuplar" adlı iki filmde rol aldığını belirterek, "Biri çok gençlik dönemimizde biri de olgunluk dönemimizdeydi. Aytaç Arman hem gerçekten işine karşı çok saygılı, disiplinli hem de insanlara karşı çok saygılı ve sevgi doluydu. Çok değerli bir aktördü, işini çok severdi. Çok ama çok üzgünüm, hepimizin başı sağ olsun." ifadelerine yer verdi.

"HARİKA BİR BEYEFENDİYDİ"
Sanatçı Cüneyt Arkın ise üzüntüsünü, "Çok üzüldüm, inanamadım. O kadar güzel bir hatıra bırakmış demek ki, içim yandı duyduğumda. Çok zarifti. Çok sade ve inceydi. Benim oğlumu oynardı. Harika bir beyefendiydi. O kadar güzel ve samimi bakardı ki adeta içim güzelleşirdi. Başımız sağ olsun." sözleriyle dile getirdi.

Aytaç Arman'ın vefatı Yeşilçam sanatçılarını üzdü

"SEVDİĞİM BİR ARKADAŞIMDI"
Ünlü oyuncu Hale Soygazi, Türk sinemasının büyük bir değerini kaybettiğini ifade ederek, "Çok sevdiğim bir arkadaşımdı. Çok üzgünüm. Başımız sağ olsun." şeklinde görüşlerini dile getirdi.

"HAYAT FİLM GİBİ GÖZÜMÜN ÖNÜNDEN GEÇİYOR"
Sanatçı Filiz Akın da "Hala onu kaybettiğimize inanamıyorum. Daha doğrusu inanmak istemiyorum. Ödül törenlerinde karşılaşırdık. Hala yakışıklı, hala o kadar gençti ki. Bir varmış, bir yokmuş misali işte. Film şeridi gibi geçiyor gözümüzün önünden hayat." diye konuştu.

Aytaç Arman'ın vefatı Yeşilçam sanatçılarını üzdü

"KALBİMDE SAKLADIM SENİ"
Oyuncu Perihan Savaş da çok üzgün olduğuna işaret ederek, "Ah be arkadaşım, ah canım sen de mi? Kalbimde sakladım seni de. Yolun ışık, melekler yoldaşın, mekanın cennet olsun." dedi.

"BU YAPRAK DÖKÜMÜNÜN SONU YOK"
Oyuncu Selda Alkor ise,"Sen de mi sevgili Aytaç? Güle güle arkadaşım. Bu yaprak dökümünün sonu yok maalesef. Nurlar içinde git. Ailene, seni sevenlere, tüm geride kalanlara, sabırlar diliyorum. Türk sineması çok değerli bir aktörünü, çok önemli değerini kaybetti. Hepimizin başı sağ olsun." ifadelerini kullandı.

 

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..