Bahçeli'den flaş 2019 açıklaması

MHP lideri Bahçeli, konuştuğu açılış töreninde, "2019'da Türkiye'de üçüncü bir dönem başlayacak" dedi.

Bahçeli'den flaş 2019 açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, memleketi Osmaniye’de yapımı tamamlanan Masal Park açılış töreninde konuştu.

"Partimiz üzerinde kirli hesap yapanlar, haksız saldırılarda bulunanlar karşılıksız bırakılmayacaktır. Eceli gelen tilki dağda kurt ararmış. İşte bozkurtlar buradadır." diyen MHP lideri, "Görmeyen görsün, duymayan duysun. Geleceğin büyük Türkiye’si milli ve güçlü uzlaşmayla yazılacaktır. Karanlık odaklar çatlasa da patlasa da 2023’ün Türkiye’sine milliyetçiler imzasını atacaktır." ifadelerini kullandı.

15 Temmuz 2016’da FETÖ eliyle kanlı bir darbe girişimi yaşandığını vurgulayan Bahçeli, "Gözü dönmüş teröristler açıkça ve alçakça Türk Milleti’ni hedef aldılar. Demokrasimizin budanması hedeflendi. Türkiye’ye diz çöktürmek için emir alan hainler o gece her türlü düşmanlığı sergilediler. Bizden istenen teslim olmamızdı, hayat ve tarihsel haklarımızdan vazgeçmemiz, parçalanmamız ve bin yıldır yurt edindiğimiz topraklardan çıkarılmamız istenmişti. Ne var ki Türk Milleti darbe girişimine karşı bedenini siper etti." dedi.

15 Temmuz ihanetinin yaşandığı ilk andan itibaren tavırlarını çok net bir şekilde ortaya koyduklarını vurgulayan Bahçeli, "Devletten, millettin ve seçilmiş meşru iktidardan yana tavır aldık. Milletimizin 15 Temmuz’da sergilediği milli birlik ve beraberlik şuuru Yenikapı toplantısıyla siyasi zemine kesin olarak taşınmıştır." dedi.

MHP lideri konuşmasını şöyle sürdürdü:
"2019 yılında yapılacak seçimlerde artık cumhuriyet tarihimizde 3. bir dönemin başlayacağı kesinleşmiştir. 2019 yılından itibaren cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin iyice oturması, kurum ve kurullarıyla yerleşmesi önümüzdeki en büyük hedeftir. Bizim derdimiz ülkemizdir. Arzumuz milletimizin beklentilerine karşılık verebilmektir."

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..