'Bal Kaymak' tadında film! 18 Mayıs'ta vizyonda!

18 Mayıs'ta vizyona girecek olan 'Bal Kaymak' filmi usta oyuncu kadrosuyla şimdiden gündeme oturdu.

'Bal Kaymak' tadında film! 18 Mayıs'ta vizyonda!

Makedonya'da çekilen ve güçlü oyuncu kadrosuyla bir araya gelen 'Bal Kaymak' filmi 18 Mayıs'ta beyaz perdede izleyiciyle buluşacak...

Bal Kaymak oyuncuları

Sabina Toziya

Kenan Çoban

Ece Hakim

Tarık Ünlüoğlu,

Yunus Emre Yıldırımer

Beren Gökyıldız

Filiz Ahmet

Melissa Yıldırımer

Çekimlerin tamamlanmasının ardından geçtiğimiz günlerde yönetmen Onur Tan ve oyuncular, filmine ilişkin açıklamalarda bulundular.

HAYATINDAN İÇİNDEN, GERÇEKÇİ

 Onur Tan, Bal Kaymak'ın masalsı bir atmosfere sahip olduğunu belirterek, "Tamamiyle gerçek hayatın içinden olaylarla dolu. Gerçek hayatta yaşadıklarımızla sımsıkı, sıcak bir aile filmi. Uzun yıllar kafamdaydı böyle bir filmi yapmak. Sertaç Bey (Demirtaş) ile tanıştıktan sonra, o da bu fikre ısındı. Sanki yıllardır böyle bir aile filminin eksikliğini Türk sinemasında ve televizyonlarında hissediyorduk. Çünkü reyting uğruna savaştığımız, sinemada gişe uğruna yırtındığımız, gişe ile festival filmlerini ayırdığımız dönemlerden sonra ne gişesini ne festivalini çok fazla umursamadan, kendi içimizdekileri döküp bir aile filmi yapalım dedik. Kimi zaman hüzünlendiğimiz kimi zaman mutlu olup kimi zaman da güldüğümüz ama dramasında aşırıya, komedisinde absürde kaçmadığımız sıcak bir aile filmi olsun istedik." diye konuştu.

"TÜRKİYE'NİN BİR AİLE OLMAYA İHTİYACI VAR"

Başarılı yönetmen Tan, filmde kutuplaşmış iki ailenin ele alındığını sözlerine ekleyerek, şu bilgileri verdi: "Türkiye'nin de bir aile olmaya ihtiyacının olduğunu düşündüğüm bu dönemde, eğer ki bir aile filmi ilgi çekerse başarılı bir sonuç alacağımızı düşünüyorum. Zaten oyuncularımızla da bir aile olduğumuz için, kimseden oynamasını istemedim. Tamamen doğal, samimi, sıcak, hayatın içinden bir film olmasını istedim. Kimi zaman dramatik sahnelerde özellikle göz yaşı, komedi sahnelerinde ise özellikle yüksek tempoda bir şey istemedim. Tebessüm ettirse yeter dedik. Ben sonuçtan çok memnunum. Yapımcı arkadaşım, ekibimiz ve oyuncularımız çok memnun. Galiba güzel bir film yaptık."

FİLM BİN 370 METREDE ÇEKİLDİ

Usta oyuncu Tarık Ünlüoğlu, güzel bir Türk filmine imza attıklarını aktararak, "Filmde bal var, kaymak var, dede, nine, torun ve aile var. Parçalanmış bir aile ve onların birleşmesi var." açıklamasında bulundu.

İzleyicilerin hoşça vakit geçirmesini amaçladıklarını vurgulayan sanatçı, şöyle devam etti: "Çok duygusal ve herkesin seyredebileceği bir film. Küfür olmayan, aileleri, parçalanmış ve toparlanmaya başlayan aileleri anlatan bir film. Acısıyla, tatlısıyla, balıyla, kaymağıyla güzel bir film olacak. Onlar da gelip seyredecekler. Rejisörümüz daha önce Makedonya'ya çok gidip, gelmiş. Buradaki mekanları çok beğenmiş. Bin 370 metrede çektik filmin büyük bir bölümünü. İnanılmaz mekanlar vardı orada. Köy evleri, vadiler, akarsular ve ışık çok iyiydi. O bakımdan çok güzel görüntülerle karşılaşacağız. İnşallah şansı bol olur."

"BAL KAYMAK TADINDA BİR FİLM"

Oyuncu Kenan Çoban da filmin keyifli, zevkli olduğunu dile getirerek, "Sinemaya gideceklerin bal kaymak tadında bir film izleyeceklerini umuyorum. İnşallah güzel bir film olarak ortaya çıkar. Set olarak huzurlu ve her karesi keyifli geçen bir sinema filmi çekiyoruz. İnşallah sağ salim tamamlayıp filmi seyircilere sunacağız." dedi.

Çoban, yapımdaki iki başrol oyuncusunun çocuk olduğuna dikkati çekerek, şunları söyledi: "Çocuk oyuncularla çalışmak keyifli. Bayağı da alıştılar bize. Çok güzel geçiyor hem sette hem set çıkışında hem otelde. Sürekli gözlerimiz arıyor. Başarılı çocuklar. İnşallah hep başarılı olurlar. Onları izlerken, yan yana olurken büyük keyif alıyoruz. Hani derler ya büyümüş de küçülmüş gibi gerçekten de zeki ve akıllı çocuklar. Güzel geçiyor. Başta dediğim gibi bal kaymak tadında güzel bir film ortaya çıkar inşallah. Senaryo çok güzel. Ekip olarak da mutlu bir şekilde çalışıyoruz. Güzel vakit geçiriyoruz."

USTA OYUNCULARLA...

Görüntü yönetmenliğini Veysel Kılınç'ın yaptığı filmin müziklerinde ise söz yazarı ve besteci Fettah Can'ın imzası bulunuyor. Yaklaşık 10 yıllık bir çalışmanın sonucunda kaleme alınan filmde, Tarık Ünlüoğlu, Kenan Çoban, Yunus Emre Yıldırımer, Sabina Toziya, Filiz Ahmet, Melissa Yıldırımer ve çocuk oyuncu Beren Gökyıldız rol aldı. 

Etiketler

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..