SON DAKİKA HABERLERİ

Belediye başkanı şehit annesinden özür diledi!

Adana'da otobüs şoförü tarafından küfürlü saldırıya uğrayan şehit annesi bulundu. Adana Belediye başkanı, özür diledi.

Belediye başkanı şehit annesinden özür diledi!

Adana'da ücretsiz kartıyla otobüse binmek istediği için, otobüs şoförünün küfürlü hakaretine uğrayan şehit annesinin ziyaretine Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanı MHP'li Hüseyin Sözlü, gitti. Sözlü, şehit annesinin elini öpüp özür diledi. 

2,5 LİRA İÇİN...

Olay, 4 Şubat gün şehir içi ulaşıma hizmet veren özel halk otobüüsünde yaşandı. Torunuyla birlikte Yüreğir ilçesi Kozan Bulvarı üzerinde otobüse binen şehit annesi Zübeyde Tura, kendisine verilen ücretsiz ulaşım kartını kullandı. Ancak otobüs şoförü Eren G., Tura'dan yolcu ücreti olan 2.5 lirayı istedi. Şehit annesi ve otobüs şoförünün konuşma anları, aracın güvenlik kamerası tarafından da kaydedildi. Otobüsün güvenlik kamerasına yansıyan görüntüde, şehit annesinin, "O zaman devlet niye verdi bu kartı bize?" dediği, otobüs şoförünün ise "Allah belasını versin bu devletin" diyerek cevap verdiği görüldü. Devletin kendilerine para vermediğini iddia eden otobüs şoförünün şehit annesine söylediği sözler, yolcuların da tepkisini çekti.

Bunun üzerine Adana Valiliği harekete geçti. Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, görüntüyü inceleyip, otobüs şoförünü tespit etti. 

Otobüs şoförü Eren G., hakkında adli işlem yapılmak üzere gözaltına alınarak Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi. Ayrıca, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, Eren G.'nin kullanmış olduğu halk otobüsünde yaptığı incelemede eksikler tespit ettiği ve buna istinaden idari para cezası uyguladığı, Adana Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı tarafından da kılık kıyafet eksikliği ve yolcuya kötü davranmaktan idari işlem yapıldığı bildirildi.

BELEDİYE BAŞKANI ELİNİ ÖPÜP ÖZÜR DİLEDİ

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanı MHP'li Hüseyin Sözlü, şehit annesinin elini öpüp, halk adına özür diledi.

Şehit annesi Zübeyde, babası Ahmet ve yeğeni Melike Tura'yı makamında ağırlayan Hüseyin Sözlü, "Adana şehitler diyarıdır. Olay 4 Şubat'ta meydana geldi. Biz o halk otobüsüyle ilgili cezai işlemler uyguladık. Adana şehitler ve onların yakınları konusunda çok duyarlıdır, hassastır. Hürmet ve hassasiyet konusunda şuurluyuz. Adana halkı adına şehit annemizden ve yakınlarından özür diliyoruz" dedi. 

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..