Büşra Develi kimdir?

Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinde Eleni karakterini canlandıran Büşra Develi kimdir, nerelidir? Ayrıntılar haberimizde...

Büşra Develi kimdir?

Fi, Çi dizisiyle adından söz ettiren Büşra Develi, Kanal D ekranlarında yayınlanan Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinde de Eleni karakterini canlandırıyor. Peki Büşra Develi kimdir? Sizler için araştırdık.

BÜŞRA DEVELİ KİMDİR?

Büşra Develi, 25 Ağustos 1993 tarihinde İzmit'te dünyaya geldi. İlköğrenim eğitimi sonrasında ailesiyle birlikte Antalya'ya taşınmıştır. Orta ve lise eğitimini Antalya'da tamamlayan Büşra Develi, tiyatro ve oyunculuk eğitimi almak için İstanbul'a taşınmıştır. Üniversite ve yetenek sınavlarında başarılı olan Büşra develi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tiyatro bölümünde okumaya hak kazanmıştır.

Enbe Orkestrası & İlyas Yalçıntaş'ın İncir şarkısına çekilen klipte rol almıştır. 2015'te, Pretty Little Liars uyarlaması olan Tatlı Küçük Yalancılar dizisinde Selin karakterini ve Tatlı İntikam'da Rüzgar karakterini canlandırmıştır.

Büşra Develi, Fi Çi dizisinde canlandırdığı Bilge karakteriyle büyük takdir toplamıştır. Büşra Develi, dün akşam Kanal D'de yayınlanmaya başlayan Mehmed: Bir Cihan Fatihi dizisinde de Eleni karakterini canlandırmaktadır.

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..