Cani babaya ağır hapis cezası

Fatih’te 10 yaşındaki oğlu Yiğitcan Türkoğlu’nu 16 yerinden bıçaklayarak öldüren baba hakkında karar verildi.

Cani babaya ağır hapis cezası

İstanbul Fatih’te 5 Kasım 207 tarihinde eşinden ayrı yaşayan Nezir Türkoğlu uzun süredir görmediği 10 yaşındaki oğlu Yiğitcan’ı hafta sonu için anneannesinden aldı. Nezir Türkoğlu pazar akşamı eşi Neriman Türkoğlu’nu arayarak, “Oğlunu öldürdüm, gel al” deyip telefonu kapattı. Annenin polisi araması üzerine eve giden polis evde bıçaklanarak öldürülmüş Yiğitcan’ın cansız bedenini buldu. Daha sonra Baba Nezir Türkoğlu yakalanarak tutuklanıp cezaevine gönderildi.

Karısı aldattı diye oğlunu öldürdüğünü söylemişti

Türkoğlu ifadesinde karısının kendisini aldattığını, oğlu Yiğitcan’ı kendisine, ‘Baba tuvalete kalktığımda annemi biriyle çıplak gördüm’ dediğini bunun üzerine çocuğunu öldürdüğünü söylemişti.

Baba, “Her şeye razıyım”

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Nezir Türkoğlu getirildi. Anne Neriman Türkoğlu ise duruşmaya gelmezken avukatı hazır bulundu. Mahkeme heyeti, sanık Nezir Türkoğlu’ndan son sözlerini sordu. Sanık Nezir Türkoğlu, “Diyecek bir şeyim yok. Her şeye razıyım. Acım içimde” diye konuştu. Neriman Türkoğlu’nun avukatları ise sanığın cezalandırılmasını talep etti.

Ağırlaştırılmış müebbet 35 yıl 9 ay

Kararını açıklayan mahkeme baba Nezir Türkoğlu’nun “kasten yakın akrabayı öldürmek”, “kasten yaralama” ve “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 35 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırdı.

Başkan; "Allahtan rahmet diliyoruz"

Mahkeme, verdiği cezada iyi hal indirimi uygulamadı. Mahkeme başkanı Şamil İnan kararını açıkladıktan sonra, “Ölen için Allah’tan rahmet diliyoruz. Keşke böyle bir olay yaşanmasaydı” dedi.

Flasflas.com/Haber Merkezi 

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..