SON DAKİKA HABERLERİ

Cinsel içerikli sitelere girmek isteyen kişisel bilgilerini paylaşacak!

Cinsel içerikli sitelere yeni bir düzenleme geliyor...

Cinsel içerikli sitelere girmek isteyen kişisel bilgilerini paylaşacak!

Çocukların cinsel içerikli sitelere girişini önlemek adına yeni bir düzenleme hayata geçiyor... Bu sitelere girmek isteyenler, 18 yaşından büyük olduğunu ispatlamak zorunda.  Bugüne kadar siteler kullanıcılarına '18 yaşının üstünde misin' diye soruyor ve 'Evet' yanıtı veren doğrudan sitelere girebiliyordu. Ancak bunun hiçbir işe yaramadığı ortada.

Cinsel içerikli sitelere girmek artık çok daha zor olacak

ÖZEL BİLGİLER PAYLAŞILACAK

İngiltere'de başlatılan yeni bir kampanyaya göre bu sitelere girmek isteyenler artık bazı özel bilgilerini paylaşmak zorunda kalacak, ki bu sitelere girebileceği yaşın yetkin olduğu anlaşılabilsin.  Pasaport ve kimlik bilgileri ve hatta kredi kartı bilgileri bu sitelere girmeye çalışanlardan istenecek. 

Cinsel içerikli sitelere girmek artık çok daha zor olacak

Bu bilgileri paylaşmayanlar site dışında tutulacak ve milyonlarca çocuğun bu şekilde porno sitelerden uzak tutulması sağlanacak. Pasaport ve kimlik bilgileri dışında telefon numaraları da 18 yaş ve üstü olduğunun ispatı için kullanılabilecek.

 Uzmanlara göre bu bilgiler asla saklanmayacak ve sadece 18 yaş üstü kişilerin siteye girmesi sağlanacak. Ancak ortada büyük bir güvenlik sorunu olduğu çok açık ve bu girişim daha epey tartışılacağa benziyor...

 

 

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..