Diyarbakır'da 3 şehit!

Diyarbakır'da üç asker şehit oldu.

Diyarbakır'da 3 şehit!

Diyarbakır'ın Dicle ilçesi ile Elazığ sınırı bölgesinde, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin terör örgütü PKK'ya yönelik sürdürdüğü operasyon sırasında çatışma yaşandı. Çatışmada 3 mehmetçik şehit oldu.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Diyarbakır Valiliği'nden konuyla ilgili açıklama yapıldı:

 "Teröristle Mücadele Harekatı kapsamında Diyarbakır İli Dicle İlçesi Kuzeyinde icra edilen operasyon esnasında, 13 Mart 2018 Salı günü saat 14.15 sıralarında teröristlerce daha önceki tarihlerde döşenmiş olan mayın/EYP’ye temas sonucunda meydana gelen patlamada (3) kahraman silah arkadaşımız olay yerinde şehit olmuş, (2)’si ağır, (3)’ü hafif olmak üzere (5) kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Yaralanan arkadaşlarımızın Selahattin Eyyübi Devlet Hastanesi'nde tedavilerine başlanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu elim olayda şehit olan kahraman silah arkadaşımıza Allah’tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, silah arkadaşları ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır dileriz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Çatışmada şehit olan Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Ümmet Ufacık

Şehit asker Ümmet Ufacık, 28 yaşındaydı. Şehit haberiyle memleketi Konya'nın Akşehir ilçesine ateş düştü. Akşehir Kaymakamı Mehmet Türk, şehidin babasına acı haberi verdi. Şehidin cenazesinin yarın memleketinde defnedilmesi bekleniyor.

Etiketler

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..