Doğal taş nedir? Hangi doğal taş bereketi getirir?

Doğal taşların etkisi nedir? Gerçekten doğal taşlar bereketi sağlar mı?

Doğal taş nedir? Hangi doğal taş bereketi getirir?

Son zamanların yeni modası, doğal taşlar... Hem takı olarak kullanılabilen bu taşlar hem de ev dekorasyonuna yardımcı olabilir... Doğal taş olması nedeniyle ayrı bir özellikleri de var tabii. Taş uzmanlarına göre her doğal taşın ayrı bir enerjisi mevcut.

Aşk, şans, para ve daha birçok niyet için farklı taş türleri bulunuyor. 

Son Moda programının sunucusu Müge Uzel, geçtiğimiz bölümlerde taş uzmanı Zehra Korumaz'la bir araya geldi ve merak edilenleri sordu... 

Müge Uzel: Doğal taş nedir? 

Zehra Korumaz: Doğanın içerisinde milyonlarca yılda oluşan, atomik yapıları farklı kristalize olmuş minerallerdir. Sağlık açısından faydalandığı gibi sağlık açısından da kullanılabilir... Doğal taşların küçücük bir parçasını dahi üzerimizde taşırsak, istediğimiz enerjiyi elde edebiliriz. 

Müge Uzel: İyi bir enerji istiyorsak hangi renkler kullanılmalı?

Zehra Korumaz: Dünya sosyetesi için gözde olan şey elmasın rekli olanları ön planda... Siyah elmas, yeşil elmas bunlar çok moda... Tek taş kullanmanın faydası yok ama zararı olabilir... Elmas, sizden aldıüı enerjiyi büyttüğü için o an yapınızda negatiflik varsa o negatifliği büyütüyor... Böyle dönemlerde pırlantalarınızı kullanmamanızı rica ederim

Yeşim taşı: Sağlığınızı düzenler, girdiğiniz ortamlarda dikkat çekmenizi sağlar. 

Müge Uzel: Evlerimizde hangi taşları kullanalım?

Zehra Korumaz: İçinde bulunduğumuz odanın Güney Doğu köşesi bereket köşesi olduğu için o bölgelerde daha çok ametist, yakut, kırmızı- mor taşlar kullanırsak iyi bir enerji alabiliriz. 

Akik Taşı

Akik TaşıAkik taşı vücutta gergin olan yere koyulursa, sıcaklık oluşturarak rahatlama sağlamaktadır. Lohusa döneminde olan anne ve bebek için oldukça faydalı olduğu bilinmektedir. Üzerinde akik taşı taşıyanlar keyifli ve enerjik olurlar. Mavi renklerde olan akik taşlarının nazara karşı insanları koruduğu söylenmektedir.

Ametist Taşı

Ametist TaşıAmetist taşının cilt hastalılarına çok iyi geldiği, cilt hastalığı yaşayan kişilerin kullanması gerektiği bilinmektedir. Kalp hastalıklarına iyi gelmektedir. Vücutta oluşan negatif enerjilerin boşaltılmasına yardımcı olan bir taştır. Bulunduğu ortama çok olumlu bir enerji yayarak insanlara rahatlık vermektedir.

Akuamarin Taşı

Akuamarin TaşıBunalım ve depresif ruh hallerine karşı, akuamarin taşının çok faydalı olduğu savunulmaktadır. Bu taşın tansiyon dengeleyici bir özelliği olduğundan, tansiyon hastaları tarafından tercih edilmektedir. Saldırgan kişiler için kullanılırsa, insanlar üzerinde bir rahatlık ve sakinlik oluşturur. Akuamarin taşı bağışıklık sistemini güçlendirmekten, özgüven eksikliğine kadar birçok konuda fayda sağlamaktadır.

Amber (Kehribar) Taşı

Amber TaşıAstım ve bronşit gibi sorunu olanların, amber taşını kullanarak daha rahat oldukları söylenmektedir. Melankolik ruh haline karşı olarak çok iyi gelen bir taştır. Bademcik hastalığının iyileşmesine yardımcı olur. Vücutta bulunan olumsuz enerjileri uzaklaştırır. Amber taşının bir diğer ismi ise kehribar taşıdır.

Aytaşı

AytaşıAytaşı kadınlar için çok faydalı bir taştır. Özellikle adet düzensizliklerine aytaşı çok iyi gelmektedir. Vücutta oluşan kramp ve bacak ağrılarını tedavi etmektedir. Duygusal olarak dengeleyici özelliği vardır. Beyaza yakın mavimtırak rengi huzur verir, bereketi ve bolluğu temsil eder.

Elmas

ElmasElmas, bedeni temizler ve negatif enerjilerden kurtarır. Beyin fonksiyonlarının çalışmasında etkilidir. Dünyadaki en sert taş olarak bilinmektedir. Yeryüzüne çıkışı depremler veya volkanik patlamalar esnasında olduğundan, en değerli taşlar arasında yer almaktadır.

Kalsedon Taşı

Kalsedon TaşıKalsedon taşı, depresyon tedavisinde oldukça olumlu etki gösteren bir taştır. Depresif ruh halinde olanların yastıklarının altına bu taşı koymaları önerilmektedir. Kişiler arasındaki bağların güçlenmesine yardımcı olmaktadır. Koruyucu özelliği olduğundan, kalsedon taşının insanları nazarlara karşı koruduğu bilinmektedir. İyi bir konuşmacı olmak istiyorsanız, kalsedon taşını üzerinizde taşımaya özen gösterin.

Kan Taşı

Kan TaşıCesaretsizlik durumunda kan taşı kullanımı tavsiye edilmektedir. Zihinde oluşan karmaşık düşünceleri engellemek açısından etkilidir. Kalp ve kan dolaşımı için oldukça faydalı bir taştır.
 

Kaplan Gözü Taşı

Kaplan Gözü TaşıKaplan gözü taşının, astım rahatsızlığına karşı çok iyi geldiği bilinmektedir. Kaplan gözü taşını, üzerinde taşıyan insanların kendine güveni artmaktadır. Uykusuzluksorununa iyi gelmektedir.

Safir Taşı

Safir Taşı

Dünyanın en değerli taşlarından biri olan safir taşı, daha çok rahatlık vermesi ve pozitif enerji yaymasından dolayı tercih edilmektedir. Safir taşının, aşkta bağımlılığı temsil ettiği savunulmaktadır.

 

 

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..