SON DAKİKA HABERLERİ

Erdal Tosun davasında karar çıktı

Sarıyer'de trafik kazasında yaşamını yitiren ünlü oyuncu Erdal Tosun davasında karar çıktı.

Erdal Tosun davasında karar çıktı

Sarıyer'de meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden ünlü oyuncu Erdal Tosun'un ölümüne ilişkin davada tutuksuz yargılanan sürücü Nihat Şaki, "Taksirle ölüme sebebiyet vermek" suçundan 3 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, sanığın ehliyetinin 1 yıl süre ile geri alınmasına karar verdi. 

'ERDAL TOSUN'UN HAYRANLARINDAN BİRİYİM'

Tutuksuz sanık Nihat Şaki, "Ben istemeyerek bu suçu işledim. Bilinçli olarak kaza yapmadım. Belediyede işçi olarak çalışıyorum. İş saatine yetişmek için giderken bu olay olu. Erdal Tosun'un hayranlarından biriyim. Çok üzgünüm. Beraatimi istiyorum" şeklinde konuştu.

CEZA KARARA BAĞLANDI

Nihat Şaki'nin cezası karara bağlandı. Mahkeme sanık Nihat Şaki'yi 4 yıl hapis cezasına çarptırdı. İyi hal indirimi ile mahkeme cezayı 3 yıl 4 aya indirdi. Sanığın ehliyetine 1 yıl süre ile mahkeme el koydu.

9 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYORDU

Maslak, Büyükdere Caddesi, İl Jandarma Komutanlığı Kavşağı'nda 29 Kasım 2016 yılında Nihat Şaki'nin kontrolünden çıkan araç, ünlü oyuncu Erdal Tosun'un kullandığı otomobilin üzerine düşmüş, otomobilinde sıkışıp kalan Tosun, olay yerinde yaşamını yitirmişti. Kazayı hafif yaralı olarak atlatan Nihat Şaki çıkarıldığı mahkemede tutuklanmış,14 Şubat 2017'de tahliyesine karar verilmişti.  İddianamede, şüpheli Nihat Şaki hakkında "bilinçli taksirle bir kişinin ölümüne neden olmak" suçundan 3 yıldan 9 yıla kadar hapis cezası isteniyordu.

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..