SON DAKİKA HABERLERİ

Erdoğan'dan ABD'li korgenerale: ''Ömürlerinde hiç Osmanlı tokadı yememişler''

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'li Korgeneral'in sözlerine tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı, ''Ömürlerinde Osmanlı tokadı yemedikleri açık'' dedi.

Erdoğan'dan ABD'li korgenerale: ''Ömürlerinde hiç Osmanlı tokadı yememişler''

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanis'tan'ın Eğe ve Kıbrıs açıklarında pertol arama çalışmaları yapmasına tepki gösterdi. Erdoğan,'' Bizim için Afrin neyse, Ege ve Kıbrıs’taki haklarımız da odur." dedi.

'HİÇ OSMANLI TOKADI YEMEMİŞLER'

Erdoğan, Korgeneral Paul E. Funk'ın "Bizi vururlarsa sert karşılık veririz" sözleriyle ilgili olarak, "Hele hele 'Bizi vururlarsa sert karşılık veririz' diyenlerin ömürlerinde hiç Osmanlı tokadı yememiş oldukları çok açıktır" ifadesini kullandı.

Partisinin grup toplantısında konuşan Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

''Sanılmasın ki Kıbrıs açıklarında ve Ege’deki fırsatçı girişimler gözümüzden kaçıyor. Ülkemizin güneyindeki gelişmeleri fırsat bilerek haddini aşanları buradan ikaz ediyoruz.

Güney sınırlarımızda yanlış hesap yapanların senaryolarını Fırat Kalkanı’nda, Zeytin Dalı’nda, çok yakında Münbiç’te bozuyorsak onların hesabını da bozarız, bozacağız. Şunun iyi bilinmesi lazım, Türkiye bir çadır devleti değildir. Biz devlet anlayışımızı bir kenara bırakarak “Buyurun” diyemeyiz. Gereği neyse onu yaparız. Bir ölürüz, bin diriliriz''.

 

 

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..