Erkekler, kadınların çalışmasını istemiyor!

Türkiye'de yapılan araştırmaya göre, erkekler evlendikten sonra kadınların çalışmasını istemiyor.

Erkekler, kadınların çalışmasını istemiyor!

Araştırma kapsamında, 750'si kadın 750'si erkek olmak üzere toplam bin 500 kişi gözlemlendi. Evlendikten sonra kadınların çalışmaması gerektiğini düşünen erkekler yüzde 25 olarak belirlenirken, kadınlar arasında bu oran yüzde 14 olarak hesaplandı.

KADINLAR, ŞİDDET VE TACİZLE KONUŞULDULAR

Kadınlar en çok şiddet ve taciz konularıyla haber oldukları belirlendi. Araştırma da 2015 yılında kadına yönelik taciz ve şiddetin 29 bin 49 habere konu olduğu tespit edildi. Bu rakamlar 2016 yılında 19 bin 858, geçtiğimiz yıl ise 19 bin 429 oldu ve medyanın en çok konuştuğu başlıklar arasından yerini aldı.

Araştırmaya 750'si kadın 750'si erkek olmak üzere bin 500 kişi katılırken, kadınların yüzde 61'i çalışmanın ekonomik özgürlük olduğunu savundu. Geriye kalan kadınların yüzde 36'sı ise aileye katkı olduğunu söylerken, yüzde 31'i özgüven anlamına geldiği belirtti.

Bunun yanı sıra çalışmanın, hayatı devam ettirmek için gerekli bir eylem olduğunu düşünen erkeklerin oranı yüzde 22, kadınların oranı ise sadece yüzde 10 oldu. Çalışarak eşine destek olması gerektiğini düşünen erkeklerin de oranı yüzde 65 olarak açıklanırken, bu oran kadınlarda yüzde 73 olarak görüldü.

Buna karşın, erkeklerin yüzde 74'ü ailenin ekonomik ihtiyaçlarının karşılanması yükümlülüğünün kendinde olduğu düşündü. Düzenli bir iş hayatına sahip olan kadınların yüzde 43'ü gelirlerinin tümünü ev giderleri için harcadıklarını söylerken, bu oran erkeklerde yüzde 35 oldu.

Flasflas.com

HABER MERKEZİ 

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..