Fatih Altaylı'dan Hürriyet açıklaması

Fatih Altaylı Hürriyet Gazetesi ile ilgili, ''Ben Hürriyet çalışanlarının istifa etmeleri gerektiğini düşünmüyorum.'' dedi.

Fatih Altaylı'dan Hürriyet açıklaması

Gazeteci Fatih Altaylı, son dönemde en çok konuşulan konular arasında yer alan Doğan Medya'nın Demirören Grup'a satılması hakkında görüşlerini bildirdi. Hürriyet Gazetesi'ndeki işten ayrılmalara değinen Altaylı, çalışanların istifa etmemeleri gerektiğinin vurgulayarak şunları söyledi:

''Hürriyet Gazetesi çalışanları “satışın” şokundalar. Hiç beklemedikleri anda, birdenbire kendilerini “satılmış” buldular. Ve satışın ardından onlar ve gazetenin ya da eski Doğan Medya’nın yeni sahipleri hariç herkes konuşuyor. “İstifa etsinler, kovulsunlar” gibi gazeller okunuyor. Birincisi, size ne? İkincisi, Hürriyet eğer bir değerse içindekilerle beraber bir değerdir.

Alıcı istediği gibi davranır. Değeri artırmak için içindekileri koruyabilir ya da değiştirebilir. Onun bileceği şey.

Ben Hürriyet çalışanlarının istifa etmeleri gerektiğini düşünmüyorum doğrusu. Ben olsam önce bir bakarım, yeni patron ne yapacak! Beni olduğum gibi mi isteyecek yoksa beni olmadığım bir şeye dönüştürmeye mi kalkışacak. Yapmayacağım bir şey istenirse o zaman istifa ederim ya da kovulurum zaten.

Bunun tek istisnası yönetici düzeyinde olanlardır. Zarafet gereği istifalarını sunarlar.''

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..