SON DAKİKA HABERLERİ

FB TV'nin haber müdürüne FETÖ'den 15 yıl!

Fenerbahçe TV eski Haber Müdürü Yasir Kaya hakkında yürütülen FETÖ soruşturması tamamlandı. Kaya'nın 15 yıla kadar hapsi istendi.

FB TV'nin haber müdürüne FETÖ'den 15 yıl!

Fenerbahçe TV eski Haber Müdürü Yasir Kaya'nın FETÖ soruşturması tamamlandı. Kaya ifadesinde FETÖ'nün Fenerbahçe'ye operasyon yaptığı dönemde aktif olarak Fenerbahçe'nin şike yapmadığı, kumpas kurulduğu konusunda çok mücadele ettiğini hatta 2012 yılında bu konu ile ilgili belgesel çektiğini anlattı. Ancak FETÖ evlerinde sohbetlere katılan ve Bylock kullanıcısı olduğu tespit edilen Kaya hakkında 15 yıla kadar hapis istendi.

Kaya ifadesinde şunları anlattı;

"FEERBAHÇE İÇİN ÇOK MÜCADELE ETTİM

2004 yılından 2017 yılının Temmuz ayı ortasına kadar da FB TV'de meslek hayatıma devam ettim. FB TV'de çalıştığım süre zarfında kamuoyunda şike operasyonu olarak bilinen operasyon yapıldı. Bu süreç içerisinde ben aktif olarak Fenerbahçe'nin şike yapmadığı, kumpas kurulduğu hususunda aktif olarak çok mücadele ettim. Hatta 2012 yılında bu konu ile ilgili belgesel çektim. Belgeselin ismi "Son Sözümüz Fenerbahçe"dir. FETÖ'den bahsetmedik ancak 2014 yılından itibaren FETÖ'den bu belgeselde bahsettik. Benim hiçbir zaman söz konusu örgütle bir alakam ve irtibatım olmamıştır"

SOHBETLERE KATILMIŞ

Kaya, " 2009 yılında benim çocuğum oldu. Çocuğumda Down Sendromu vardı. Birol'un da iki çocuğu görme engelli idi. Bundan dolayı 2010 yılından itibaren daha sık görüşmelerimiz oldu. Daha sonra kendisi çocuğumun rahatsızlığından mütevellit "bu işin bir çözümü yok, dua etmen, ibadet yapman gerekli" diye telkinlerde bulunuyordu. Manevi yönden bana destek oluyordu. Bir süre sonra beni 2014 yılında Fahri isimli bir şahısla tanıştırdı. Karşılıklı numaralarımızı aldık. Ayda bir bu şahsın evine gidiyordum. Birebir bu şahıs bana dini konularda sohbet veriyordu. Namaz kılıyorduk. Sohbetlerde Risale'i Nur'lar okunurdu."

"BYLOCK KULLANDIM"

"Bu şahıs bana evinde iken Bylock isimli programı yükledi. Bana Bylock'tan mesaj atıyordu. Ancak Bylock'ta ki görüşmelerimiz ne zaman buluşacağımız üzerine idi. Daha sonra yine bu şahıs telefonuma Cover Me isimli bir program yükledi. Görüşmelerimiz Cover Me üzerinden devam etti. 2016 yılı başına kadar bu şahısla görüşmelerimize devam ettik. Bir süre sonra da kendisiyle görüşmeyi bıraktım. Böyle bir programı kullanmanın suç olduğunu bilmiyordum. Zaten programdaki yazışmalarımızda çıktığında herhangi bir suç unsuru görülemeyecektir. FETÖ Silahlı Terör Örgütüne herhangi bir yardım da himmet de bulunmadım. Kendilerinden bir talimat almadım" dedi.

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..