Fenerbahçe tribün lideri çete operasyonunda gözaltında

'Kazan' gurubu üyesi 20 kişi ile birlikte İbrahim Gümüştekin'de gözaltına alındı.

Fenerbahçe tribün lideri çete operasyonunda gözaltında

Ataşehir ve Üsküdar'da zorla esnaftan haraç alan 40 ayrı tehdit, kurşunlama ve yaralama eylemlerine karışan 'Kazan' çetesine operasyon düzenlendi. 'Kazan' gurubu üyesi 20 kişi ile birlikte İbrahim Gümüştekin'de gözaltına alındı.

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Ataşehir ve Üsküdar ilçelerinde, 40 ayrı tefecilik, haraç, yağma ve silahla yaralama suçlarına karışan 'Kazan' çetesine yönelik çalışma başlattı.

5 İLDE EŞ ZAMANLI OPERASYON DÜZENLENDİ

Kazan çetesine yönelik İstanbul, Giresun, Sinop, Kocaeli ve İzmir'de eş zamanlı operasyon düzenlendi. Çete lideri Ertan K.'nın da aralarında bulunduğu 19 kişi gözaltına alındı.

FENERBAHÇE TRİBÜN LİDERİ DE GÖZALTINA ALINDI

Operasyonda, Anadolu Genç Fenerbahçe lideri İbrahim Gümüştekin'de 'Kazan' çetesiyle ortak hareket ettiği iddiasıyla gözaltına alındı. Gümüştekin'in kaldığı adreste yapılan operasyonda 1 adet MP5 marka otomatik silah ele geçirildi.

Kazan çetesi üyelerinin adreslerinde yapılan aramalarda da, 1 adet sahte polis kimlik kartı, 1 adet muşta, 7 adet tabanca, 1 adet kurusıkı tabanca, 3 adet uzun manlulu silaha ait fişek, 889 adet fişek ve 15 adet senet ele geçirildi.


 

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..