Futbol dünyasına FETÖ iddianamesi!

FETÖ’nün futbol yapılanmasına ilişkin soruşturma tamamlandı.

Futbol dünyasına FETÖ iddianamesi!

Eski futbolcular Bekir İrtegün, Uğur Boral, Zafer Biryol, Ersin Güreler,İsmail Şengül, eski milli kaleci Ömer Çatkıç hakkında ‘silahlı terör örgütü üyeliği’ suçundan 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Bekir İrtegün’ün “2009 yılında Fenerbahçe transferinden sonra Emre Belözoğlu, Uğur Boral, Ertuğrul Taşkıran, Alper Potuk, Orhan Şam, Gökhan Gönül ve Mehmet Topal sohbetlere katılırdı. Birkaç kez Emre Belözoğlu'nun evinde de buluşmuştuk” şeklindeki ifadesi dikkat çekti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ’nün futbol yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturma tamamlandı. Savcılık, eski futbolcular Bekir İrtegün, Uğur Boral, Zafer Biryol, Ersin Güreler, eski milli kaleci Ömer Çatkıç, İsmail Şengül, hakkında ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı. İşte İrtegün’ün futbol dünyasına ilişkin verdiği bilgiler:“2009 yılında Fenerbahçe transferinden sonra Ali Şenel isimli bu yapıdan olan birisi aradı. Bir süre sonra, o dönem Fenerbahçe'de oynayan Emre Belözoğlu, Uğur Boral, Ertuğrul Taşkıran'ın da Ali Şenel ile görüştüğünü öğrendim. Bende 2009 yılının son aylarında bu kişinin yapmış olduğu sohbetlere diğer futbolcu arkadaşlarımla katılmaya başladım. Fenerbahçe'de futbol oynadığım süre içerisinde hatırladığım kadarıyla Alper Potuk, Orhan Şam, Gökhan Gönül ve Mehmet Topal'da Ali Şenel isimli şahsın yapmış olduğu sohbetlerde görmüşlüğüm vardır”.

BELÖZOĞLU’NUN EVİNDE DE BULUŞTUK

“Toplantılarımız genelde Anadolu Yakası'nda bu yapıya ait okullarda oluyordu. Hatırladığım kadarıyla Çamlıca'da ev yemekleri yapan bir yerde de buluştuğumuz olmuştu. Ayrıca yine hatırladığım kadarıyla birkaç kez Emre Belözoğlu'nun evinde de buluşmuştuk”.

BORAL:“TUNCAY ŞANLI, SERDAR KULBİLGE, KERİM ZENGİN DE KATILIRDI”

İddianamedeki bir diğer isim eski milli futbolcu Uğur Boral ifadesinde “Gençlerbirliği’nde oynarken yapılan sohbetlere Ümit Bozkurt, Sedat Yeşilkaya, Erkan Özbey, Ali Cansun ve bir ya da iki kez Tunuslu Sammy Gtary isimli futbolcunun da geldiğini. Boral, 2006 yılında Fenerbahçe’ye transfer olduktan sonra ise Ali Şenel isimli kişinin tarafından yapılan sohbetlere Fenerbahçe’den takım arkadaşları olan Tuncay Şanlı, Serdar Kulbilge, Kerim Zengin, Bekir İrtegün, Emre Belezoğlu, Orhan Şam, Gökhan Gönül isimli kişilerin değişik zamanlarda değişik gruplarla katıldığını anlattı. En çok ise Orhan, Bekir ve Emre’nin ile daha çok sohbetlere gitmişliği olduğunu söyledi.

ÖMER ÇATKIÇ 12 İSMİ AÇIKLADI

İddianamede Ömer Çatkıç’ın ise "Antalyaspor’da Uğur Kavuk, Hakan Özmert, Orhan Ak, Emrah Başsan katılırdı. 2014 yılında Zafer Biryol’un telefonu üzerine kendi evinde sohbetlere katıldım. Evde Zafer dışında Ersin ve İsmail isimli futbolu bırakmış iki kişi daha vardı ve ayrıca o gün orada tanıştığım, soyismini bilmediğim Emre isimli bir şahıs vardı. Emre sohbetleri veriyordu. Hatırladığım kadarıyla Emre isimli bu kişi öğretmendi" şeklindeki ifadesi yer aldı.

flasflas.com/ Haber Merkezi 

Etiketler

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..