Game of Thrones'un 8. Sezonu 14 Nisan'da yayınlanacak!

Geri sayım takvimlerinizi hazırlayın! HBO, Game of Thrones’un sekizinci ve final sezonunun 14 Nisan’da yayınlanacağını duyurdu.

Game of Thrones'un 8. Sezonu 14 Nisan'da yayınlanacak!

Aylardır hatta yıllardır beklenen bu haber, elbette kuru kuruya verilmedi. HBO ayrıca, efsanevi dizinin final sezonundan yepyeni bir fragman yayınladı. 

Bir buçuk dakikalık fragmanda, Jon Snow ile üvey kardeşleri Arya ve Sansa Stark’ın tekrar bir araya geldiğini görüyoruz, ancak bu sahnenin yeni sezondan bu sekans olmadığını belirtmekte fayda var.

Ağustos 2017’de yayınlanan yedinci sezon finali, Ak Gezenler’in duvarı yıkması ve Jon’un Daenerys ile beraber olması gibi birçok önemli gelişmeye gebe olmuştu. Gerçek isminin Aegon Targaryen olduğu Jon'un, henüz bilmediği halasıyla birlikte olmasının doğuracağı sonuçları oldukça merak ediyoruz.

Tabii yeni sezonda hikayeyi çevreleyen daha birçok olay var. Azor Ahai’nin kim olduğu, Tormund’un yaşayıp yaşamadığı, Daenerys’in hamile kalıp kalmayacağı kafalardaki soru işaretlerinden sadece bazıları. Teori üretmek için bolca zamanımız var. Zaten konu Game of Thrones olunca teoriler Daenerys’in ejderhaları gibi havada uçuşuyor. 

Game of Thrones’un 8. sezonu altı bölümden oluşacak. Bölüm sayısı az gibi görünebilir, ancak dizinin son sezonundaki tüm bölümler 80 ila 90 dakika olacak. Kısacası toplamda altı bölümden oluşan final sezonu, her bölümüyle uzun metrajlı bir film tadında olacak.

Yeni sezondaki bölümleri, David Benioff & Dan Weiss, Michael Sapochnik, David Nutter yönetecek. Senaryoda ise Benioff, Weiss, Bryan Cogman ve Dave Hill’in imzaları bulunuyor.

Game of Thrones’un 8. ve final sezonu 14 Nisan 2019 tarihinde yayınlanacak.

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..