SON DAKİKA HABERLERİ

Gaziantep'te "Afrin Kurtuluş Kongresi" toplandı

Afrin Kurtuluş Kongresi Gaziantep'te toplandı.

Gaziantep'te "Afrin Kurtuluş Kongresi" toplandı

Gaziantep'te, Afrin Kurtuluş Kongresi düzenlendi. Kongreye, Afrin'de yaşayan ve terör örgütünden zarar gören tüm etnik grupların ileri gelenleri, kanaat önderleri ve temsilcileri katılım gösterdi.

AFRİN'İ YENİDEN İNŞA İÇİN OLUŞTURULDU

Kongrede Afrin'i yönetecek 30 kişilik meclis oluşturuldu. Kongre sözcüsü Haşan Şindi konu ile ilgili şunları söyledi:

"Bu kongrede 30 kişiyi Afrin'de yerel meclis olarak seçtik. Biz Afrin'i yeniden inşa etmek ve yeniden düzenlemek için meclis oluşturduk. Afrin halkını tekrar kendi köyülerine döndürmek ve Türkiye desteği ile güzel bir yaşam sunmak istiyoruz. inşallah bu yolda devam edeceğiz. Bu mecliste bütün etnik kökenler bulunuyor. Bu kongreyi Afrin için yaptık. 30 kişilik yerel meclis olarak bu kongrede kararlar aldık bu kararları tekrar değerlendireceğiz. Afrin'de PYD'nin yaptığı işgali biliyorsunuz . Afrin'de çok problemlerimiz var. İnşallah temizlenecek ama bunun için biraz yol açmamız ve millete yardım etmemiz lazım. Bu vesileyle gerçekleştirdiğimiz bu konferansta bu sorunlardan bahsettik"

Afrin 18 Mart'ta saat 08.30'da kontrol altına alınmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şu sözlerle Afrin'i duyurmuştu:

"Size bir müjdeyi vermek istiyorum. Afrin şehir merkezi 8.30 itibari ile kontrol altına alındı. Afrin şehir merkezinde artık terör örgütünün paçavraları değil, huzurun ve güvenin sembolleri dalgalanıyor. Şu anda orada Türk bayrağı dalgalanıyor, Özgür Suriye Ordusu'nun bayrağı dalgalanıyor" 

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..