Gebze-Halkalı Marmaray hattı yarın açılıyor

Gebze-Halkalı Marmaray hattı için geri sayım başladı. 76.6 kilometrelik hat yarın açılıyor.

Gebze-Halkalı Marmaray hattı yarın açılıyor

Halkalı-Gebze arasında bulunan eski banliyö hatlarında 2013 yılından beri süren yenileme çalışmaları sona erdi. 76.6 kilometrelik hat için geri sayım başladı. Günde 1 milyon yolcunun taşınması planlanan hattın Marmaray ile entegrasyonu sağlandığında Gebze'den Halkalı'ya 105 dakikada seyahat edilebilecek.

Binali Yıldırım, yaptığı açıklamada “Marmaray’ın ikinci bölümü olan Gebze Halkalı Banliyo Hattı’nı bu ayın 12’sinde açmış olacağız” dedi. 

70 aylık çalışmanın ardından tamamlanan Halkalı-Gebze banliyö trenlerinin kullanacağı iki hattın yanında hızlı tren seferlerinin yapılacağı bir hat daha bulunuyor. Hat boyunca ray döşeme elektrik hattı ve sinyalizasyon sistemi çalışmaları tamamlandı. Yeni yapılan ve restorasyondan geçirilen istasyonlar tamamlandı. Sistem artık kullanıma açılacağı günü bekliyor.

GÜNDE 1 MİLYON YOLCU TAŞINACAK

Gebze-Halkalı Marmaray hattı, gebze halkalı tren hattı, banliyö tren hattı, haydarpaşa-pendik tren hattı
Tren hatlarının tamamlanması ve Marmaray projesi ile entegrasyonu sağlandığında 43 istasyonun bulunacağı Gebze’den Halkalı’ya 105 dakikada seyahat edilebilecek. Hatta Bakırköy’den Bostancı’ya 37 dakika, Söğütlüçeşme-Yenikapı'nın seyahat süresi ise 12 dakika olacak. Hatta günde 1 milyon yolcunun taşınması planlanıyor.

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..