'Güçlü Türkiye' için kamera karşısına geçtiler

İki ünlü bilim insanı Nobel ödüllü Prof Dr Aziz Sancar ve UNESCO ödüllü Prof Dr Bilge Demirköz kamu spotu için kamera karşısına geçti.

'Güçlü Türkiye' için kamera karşısına geçtiler

Bu sefer kamara karşısında Türkiye'nin dünyaca tanın iki ünlü bilim insanı Nobel Ödüllü Prof Dr Aziz Sancar ve UNESCO ödüllü Prof Dr Bilge Demirköz vardı.Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından hazırlanan kamu spotunda,ünlü bilim insanları 'Güçlü Türkiye' imajıyla bağımsız ve temiz enerjinin işlendiğini anlatan filmde rol aldı.

'GÜÇLÜ TÜRKİYE'

Ankara, İstanbul ve ABD’nin Kuzey Carolina eyaletinde yapılan çekimler dört gün sürdü. Prof Dr Bilge Demirköz'ün çekimleri İstanbul'da Beyazıt Kütüphanesi, Cağaoğlu Lisesi'nde ve ayrıca İstanbul'un çeşitli mekanlarında gerçekleştirilirken, Prof Dr Aziz Sancar’ın çekimleri Kuzey Carolina’nın Raleigh kentinde James Hunt ve Dorton Arena Kütüphanesi'nde gerçekleştirildi.

Filmin yapımcılığını üstlenen bir Türk şirketi, son teknoloji ve prodüksiyon tekniklerini kullandı.Filmin yönetmenliğini Mc Donald’s, Renault ve Renault gibi markaların reklamlarını çeken Eric Will; görüntü yönetmenliğini ise Nivea, Ray-Ban gibi markalarla çalışan Joel Cartier gerçekleştirdi. 

flasflas.com

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..