SON DAKİKA HABERLERİ

Her Türk asker doğar

Afrin'de 24 günde 31 şehit verdik. Ancak bu doğum anı da gösteriyor ki; biz bir ölüp bin dirilen şehitleriz, sonunda kazanmadan savaşımız bitmeyecek.

Her Türk asker doğar

Zeytin Dalı Harekâtı, Afrin'deki kırsalda devam ediyor. Mehmetçik, vatan müdafaası için ateş hattında, canını ortaya koyuyor. 24 günü geride kalan terör operasyonlarında, 31 askerimiz şehadete yürüdü. Ancak meşhur marştaki gibi; Türk'ün evlâdı, bir ölünce adeta bin diriliyor. Bu dünya güzeli bebek de neredeyse Türkiye'nin beka mücadelesi verdiği zor günlerden geçtiğinden haberdar gibi...

MEHMET'İN KANI YERDE KALIR MI; MEHMETÇİK BİTMEZ Kİ...
Annesinden ayrılalı daha birkaç saniye olmuş, ana rahminden dünyanın cenderesine düşeli geçen zaman henüz 'dakika' dahi değil. Doğum fotoğrafçısının deklanşöre bastığı o an ile, bebeğin belki de alnında kendisini rahatsız eden yere dokunduğu salise, ışığın da etkisiyle 'asker selamı' gibi sabitlendi. Bu görüntü şairin, 'Bir ölünce bin dirilen şehitleriz biz' sözünü hatırlatırken; Türk'ün girdiği savaşı kazanmadan sonunun gelmeyeceğinin timsali gibi... Sosyal medyada paylaşım rekorları kıran yaşanmış şu görüntüye baksanıza işte, "her Türk asker doğuyor."

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..