SON DAKİKA HABERLERİ

Hrant Dink davasında 2 tahliye

Hrant Dink cinayeti ile ilgili görülen davada, tutuklu sanıklar Veysal Şahin ve Okan Şimşek tutukluluğa yapılan itiraz sonucu tahliye edildi.

Hrant Dink davasında 2 tahliye

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink cinayeti ile ilgili görülen davada, tutuklu sanıklar Veysal Şahin ve Okan Şimşek tutukluluğa yapılan itiraz sonucu tahliye edildi.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nden dönemin Trabzon Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şubesi görevlileri Okan Şimşek ve Veysal Şahin'e tahliye kararı çıktı.

Okan Şimşek ve Veysal Şahin 12 Şubat'ta görülen duruşmada tutukluluklarına itiraz etmişti. İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi itirazları değerlendirerek  sanıkların tahliyelerine karar verdi.

Tahliye kararında, “İstihbarat faaliyeti sonrasında düzenlenmesi gereken görev sonuç raporuyla ulaşılmak istenen gayeye sanıklar Okan Şimşek ve Veysal Şahin'in aldıkları bilgiyi sıralı amirlerine gecikmeksizin iletmeleriyle ulaşılması, tutuklu kaldıkları süre, sanıkların Bylock programı kullanmadıkları, sanık Veysal Şahin'in Bank Asya'da hesabının bulunmaması, sanık Okan Şimşek'in Bank Asya'da hesabı bulunmasına rağmen herhangi bir para hareketinin bulunmadığı, sanıkların üzerine atılı suçun vasfının değişmesi ihtimali, tutuklamanın bir tedbir oluşu" ifadelerine yer verdi.

Mahkeme sanıklar hakkında yurt dışına çıkış yasağı getirdi. Davada tutuklu sanık sayısı 11'den 9'a düştü.
 

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..