İnsanlığınız kurusun! Kaldırımda ölüme terk ettiler

Köyüne gitmek için bindiği minibüste kriz geçiren adamı, minibüs şoförü hastaneye yetiştirmek yerine araçtan indirerek kaldırımda ölüme terk etti

İnsanlığınız kurusun! Kaldırımda ölüme terk ettiler

Kalp krizi geçiren Eşref Polat (53), Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak burada hayati tehlikesinin bulunmasından dolayı yoğun bakım ünitesine alındı. 15 gün boyunca yoğun bakım ünitesinde kalan Polat, iyileşmesinin ardından hastaneden taburcu edildi.

YOLDA YİNE KALP KRİZİ GEÇİRDİ

Hastaneden çıkarak Gölbaşı ilçesine bağlı Akçabel köyüne gitmek için köy minibüsüne binen Polat, minibüs Eski 82. Yıl Devlet Hastanesi yakınlarından geçtiği esnada yine kalp krizi geçirdi. Eşinin kalp krizi geçirdiğini fark eden Hatice Polat durumu sürücüye anlatarak kendilerini hastaneye götürmesini istedi.

‘YOLDA BEKLEYENLER VAR HASTANEYE GİDEMEM’

İstenilen yardım karşısında iddiaya göre minibüs şoförü, kendisini yolda bekleyen yolcularının olduğunu, böyle bir şey yapamayacağını belirterek kalp krizi geçiren Eşref Polat ile eşi Hatice Polat'ı minibüsten indirdi. Araçtan indirilen Eşref Polat kaldırımda hareketsiz bir şekilde yatarken, şoföre kızarak Polat ile beraber minibüsten inen diğer yolcular da durumu 112 Acil Sağlık ekiplerine bildirdi.

Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri, Polat'a yaptıkları ilk müdahalenin ardından hastaneye götürdü. Burada tedavi altına alınan ve bir süre sonra kendisine gelen Eşref Polat, kendisini ölüme terk eden minibüs şoföründen şikayetçi olacağını belirtti. Eşref Polat ve eşi Hatice Polat, daha sonra hastaneden ayrılarak köylerine gitmek üzere otogara gitti.

 

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..