İsrail Suriye'yi füzeyle vurdu

İsrail'in Suriye'deki Hizbullah'a ait noktalara saldırmasının ardından Suriye de İsrail'e ait savaş uçağını vurduklarını açıkladı.

İsrail Suriye'yi füzeyle vurdu

İsrail Suriye'de bulunan Hizbullah'a ait noktalara savaş uçaklarıyla ve karadan karaya fırlatılan füzelerler vurmasının ardından Suriye'den yapılan bir açıklamada da İsrail'e ait bir savaş uçağının vurulduğu duyuruldu.

İsrail merkezli Haaretz gazetsinin haberine göre, İsrail uçakları Suriye'nin başkenti Şam'a yakın bir noktada bulunan Suriye ordusuna ait silah deposuna saldırı gerçekleştirdi. Suriye 'nin de bu saldırıya karşılık verdiği ve füzelerin ve savaş uçaklarının imha edildiği idiia edildi. 

Suriye İsrail'e ait savaş uçağını vurdu

Suriye'nin resmi haber ajansı SANA ise Suriye hava savunma sistemlerinin İsrail'e ait bir uçağı vurduğunu ve yine İsrail'den fırlatılan füzeleri imha ettiğini açıkladı.

Lübnan olaydan önce İsrail'e ait jetlerin ülkenin üzerinde uçtuğunu bildirdi.

SANA'daki açıklamaya göre İsrail jetleri ilk önce Lübnan hava sahasından füzeler fırlattı. Uçaklarından birinin vurulmasının ardından da Golan Tepeleri’nden saldırı düzenledi ama bu füzeler Suriye ordusu tarafından imha edildi.