İstismar edilen kızın babasına komşu kızına istismardan 10 yıl hapis cezası

Antalya'da kendi kızı 2009 yılında cinsel istismara uğrayan Remzi Erdem, komşusunun 14 yaşındaki kızına cinsel istismardan 10 yıl hapis cezası aldı.

İstismar edilen kızın babasına komşu kızına istismardan 10 yıl hapis cezası

Antalya'nın Manavgat ilçesinde kendi kızı 2009 yılında cinsel istismara uğrayan Remzi Erdem, komşusunun 14 yaşındaki kızına cinsel istismardan 10 yıl hapis cezası aldı.

Manavgat'ta esnaflık yapan Remzi Erdem, 2015 yılının haziran ayında kapı komşusunun kızı, o dönem 14 yaşındaki S.Ç.'yi, iddialara göre evde kimsenin olmadığı sırada kendi evine çağırdı. Remzi Erdem, küçük kıza 40 lira verdi ve sırtını çiğneyip, kasıklarına masaj yapmasını istedi. Bu sırada 14 yaşındaki S.Ç.'ye sarılarak, bacaklarına dokunup öpmek istedi. Remzi Erdem'in elinden kurtulup kaçmayı başaran S.Ç., maruz kaldığı olayı annesine anlattı. S.Ç.'nin annesinin şikayeti üzerine Remzi Erdem hakkında 'cinsel istismar' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlamalarıyla dava açıldı. Davaya, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı da dahil oldu.

'KORKMUYORUM REMZİ AMCA'
Manavgat 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmalarda 14 yaşındaki  S.Ç., psikolog bilirkişi eşliğinde ifade verdi. Evde yalnız olduğu bir gün kapının çaldığını ve gelenin 54 yaşındaki Remzi Erdem olduğunu söyleyen S.Ç., "Evde kimse olup olmadığını sordu, ben de 'kimse yok, arkadaşıma gideceğim' dedim. Kendi evinin kapısını açarak bana, 'Sırtımı çiğner misin' dedi. Ben o an bir şey diyemedim, içeri girdim. Bana arkamdan sarıldı ve elime 20 lira verdi. Yatak odasına gidip sırtüstü yatarak, 'Kasıklarıma masaj yapar mısın?' dedi. Sadece dizlerine yaptım. O sırada saçlarım öne dökülünce, 'Saçların ipek gibi' dedi. Beni öpmeye çalıştı. Üzerimde şort vardı ve bacaklarıma dokundu. Bu sırada bana, 'Benden korkuyorsun, korkma' deyince ben de 'korkmuyorum Remzi amca' diye cevap verdim. Elime 20 lira daha verdi, işimin olduğunu söyleyip koşarak çıktım. Akşam annem işten gelince olanları anlattım" dedi. 

'BİR DAHA MANAVGAT'A GELEMEZ'
S.Ç.'nin annesi N.G.O., olay günü işyerinden eve geldiğinde, kızının yaşadıklarını kendisine ağlayarak anlattığını belirtti. N.G.O., Remzi Erdem'in verdiği 40 lirayı kapılarının önüne koyduğunu söyledi. O sırada evde olmayan sanığın eşine telefonla mesaj atarak görüşmek istediğini söylediğini belirten N.G.O., "Sanığın eşi gelince olayı anlattım. Tepki göstererek, eşinin işyerinde olduğunu ve kendileriyle yüzleştirmek istediğini söyledi. Daha sonra da eşinin evin ve arabanın anahtarlarını bırakarak kaçmış olduğunu ve bir daha Manavgat'a gelemeyeceğini söyledi" ifadelerini kullandı.

'BENİM KIZIM DA MAĞDUR OLDU'

Sanık Remzi Erdem ise hakkındaki suçlamaları reddederek, "Ben de 2 kız evladı babasıyım. Büyük kızım engellidir. Şimdi 23 yaşında olan küçük kızım, cinsel istismara maruz kaldı ve sanık halen tutukludur. Böyle bir olayın sonuçlarını öngörebilecek durumdayım. O gün S.Ç.'ye harçlık verdiğim doğrudur ki önceden de harçlık veriyordum. Ben S.Ç.'nin annesini ve sülalesini tanırım. Suçsuzum, beraatımı talep ediyorum. Hükmün açıklanmasının geri bırakılmasını kabul etmiyorum" savunmasını yaptı.

SAVCI: BACAKLARINI OKŞADI, PARA VERDİ

Duruşmalarda tanıkların verdiği ifadelerin ardından esas hakkındaki görüşünü açıklayan savcı, davada sanık ve şikayetçilerin aynı apartmanda kapı komşusu olduklarını, sanığın S.Ç.'nin evde yalnız olup olmadığını kontrol ettikten sonra belini çiğnemesi için kendi evine çağırdığını, S.Ç.'nin eve girmesinin ardından ona sarıldığını ve kasıklarına masaj yapmasını istediğini, bacaklarını okşadığını, S.Ç.'ye eve girerken ve çıkarken para verdiğini aktardı. Savcı, sanığın savcılık ifadesinde de benzer beyanlarda bulunduğunu aktardı.
Savcı, esas hakkındaki görüşünde şu ifadelere yer verdi;
"Sanığın evde tek başına olarak bildiği 14 yaşındaki mağdureyi, eve masaj yapması için çağırmasının cinsel istismar kastını gösterdiği, mağdur 14 yaşında olup hukuken, fiilen ve ahlaken ayırt etme yetisine sahip olamayacağı, bu yaştaki mağdura karşı sanığın kendi ikrarıyla mağduru masaj yaptırmaya çalışmasının bile istismar suçunu oluşturacağı, eylemin önce masaj yaptırılma şeklinde istendiği, daha sonra sarılma ve bacak okşama şeklinde gerçekleşen eylem olduğu mağdurun beyanı, sanığın kısmi ikrarıyla anlaşılmaktadır."

10 YIL HAPİS CEZASI ALDI 
Mahkeme tarafından, Remzi Erdem'in 'sarkıntılık suretiyle cinsel istismar' suçundan 4, 'cinsel amaçlı olarak çocuğun hürriyetinden yoksun kılınması' suçundan da 6 olmak üzere 10 yıl hapisle cezalandırılmasına, sanığın duruşmalarda pişman olduğuna dair emare göstermemesi nedeniyle cezasında herhangi bir indirim yapılmaması kararı verildi.

KARAR ONANDI
Karara karşı hem savcı, hem sanık, hem de şikayetçi S.Ç. ve ailesi itiraz etti. Antalya Bölge Adliye Mahkemesi'nde görülen istinaf duruşmasında, sanığın suçunun 'sarkıntılık' düzeyinde kaldığı yönündeki mahkeme kararında usül ve yasaya aykırı bir durum olmadığı belirtilerek, istinaf başvurularının esastan reddine karar verildi. 
Kararın kesinleşmesinin ardından hakkında yakalama kararı çıkarılan Remzi Erdem, pazartesi günü İlçe Emniyet Müdürlüğü İnfaz Büro Amirliği ekipleri tarafından yakalandı. Adliyeye sevk edilen Remzi Erdem, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

KENDİ KIZI DA CİNSEL İSTİSMARA UĞRAMIŞ
Remzi Erdem'in mahkeme ifadesinde bahsettiği 'Benim kızıma da cinsel istismarda bulunuldu' sözleriyle bahsettiği olayda; 2009 yılının Mart ayında yaşandığı öğrenildi.
Manavgat'ta emekli beden eğitimi öğretmeni ve karate antrenörü S.Ç.'nin, o tarihte lise 2'nci sınıf öğrencisi ve Türkiye Yıldızlar Karate Şampiyonası'nda Türkiye 5'incisi olan Remzi Erdem'in kızı M.'yi evine davet ederek cinsel taciz ve fiili livatada bulunduğu iddiasıyla hakkında açılan davada 25 yıl hapse mahkum edildiği öğrenildi.

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..