Kaçak lüks otomobiller 'chance' çıktı

Fenerbahçeli futbolcu Ozan Tufan'ın da adının karıştığı lüks otomobil çetesinin yurda kaçak olarak soktuğu otomobillerin teknik analizleri tamamlandı.

Kaçak lüks otomobiller 'chance' çıktı

İstanbul Jandarma Komutanlığı ekipleri, Almanya, Fransa, Bulgaristan, Ukrayna, Rusya ve Gürcistan'dan aldıkları 3-5 bin kilometrelerdeki lüks otomobilleriözel şoförlerle yurda soktukları ve sahte evrak düzenleyerek çoğu işadamı ve ünlü isimlere sattıkları belirlendi.

13 ÇETE ÜYESİ TUTUKLANDI

Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen soruşturmada, birçok ünlü isminde karıştığı kaçakçılık soruşturmasında çete üyesi 13 kişi tutuklandı.

OTOMOBİLLERİ İŞADAMI VE FUTBOLCULARA SATMIŞLAR

Çete üyelerinin, yurda soktukları lüks otomobilleri, sahte evraklarla tescil kayıtlarını yaptırarak aralarında ünlü futbolcularında bulunduğu kişilere sattığı belirlendi. Çeteden otomobil alan Fenerbahçeli Futbolcu Ozan Tufan'ın da ifadesi alındı.

KAÇAK OTOMOBİLLERDEN 4'Ü CHANCE ÇIKTI

Kaçak lüks otomobiller bilirkişi Recep Gündüz tarafından da detayli bir şekilde incelemeye alındı. Gündüz yaptığı incelemelerde, Demand Gayrimenkul Danışmanlık A.Ş.'ye ait 34 LFT 60 plakalı Audi, Uğur Eroğlu adına kayıtlı UG-UR1 plakalı Ford Mustang marka otomobil, Arslan Dış Ticaret Otomotiv Şirketi üzerine kayıtlı olan 34 LFR 44 plakalı Mercedes marka otomobil ve HYM Madencilik Plastik İnşaat şirketine ait 34 DJ 69 38 plakalı Land Rover marka cipin motor ve şasi numaralarının değiştirilerek 'chance' yapıldığı belirlendi.

OZAN TUFAN'IN OTOMOBİLİ CHANCE ÇIKMADI

Fenerbahçeli futbolcu Ozan Tufan'ın çete üyelerinden aldığı 34 R 8488 plakalı Auidi marka lüks otomobilin ise 'chance' olmadığı anlaşıldı.

CHANCE NEDİR?

Otomobilin motor ve şase numarasının değiştirilmesidir. Otomobilin Orijinal ruhsat bilgileri silinerek yeni bir ruhsat çıkarılır. Böylece çalıntı veya başka birinin üzerine kayıtlı olan otomobilin izi kaybettirilir.

Flasflas.com/Haber Merkezi 

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..