Mehmetçiğin hilal pozu

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin'in teröristlerden arındırılmasından sonra Mehmetçik kent meydanında bir araya gelerek hilal oluşturdu.

Mehmetçiğin hilal pozu

Türk Silahlı  Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu tarafından yürütülen Zeytin Dalı Operasyonu'nda  Suriye'nin Afrin bölgesini teröristlerden arındırmasının ardından Mehmetçik kent meydanında bir araya gelerek hilal oluşturdu. Mehmetçiğin hilal oluşturduğu anlar, Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) tarafından görüntülendi.Acil bir durum anında müdahale edebilmek için tedbiren 4 Milli Akıllı  Mühimmatla havalanan SİHA tarafından kaydedilen görüntülere göre önce Afrin'de  kontrolü sağlayan tanklar ilçe merkezindeki meydanda toplandı. Ardından TSK  mensubu askerler, tankların bulunduğu yerin hemen önünde hilal oluşturacak  şekilde bir araya geldi. Mehmetçiklerin oluşturduğu hilalin ön kısmında bayrak  açıldı.

Havadan SİHA tarafından çekilen görüntüler dışında aynı anlar Mehmetçik  tarafından da meydanda kayıtlara geçti. Görüntülerde, harekatta görev alan komutan,  Mehmetçiğe seslendiği konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
"Bu zafer öncelikli olarak Çanakkale şehitleri, ardından bu harekatta  şehit olmuş 46 personelimize ve ÖSO'dan şehit olmuş personelimize, özelinde Şükrü  Ünlü uzman çavuşumuza, Mithat Dunca binbaşıya armağan olsun. Mithat Dunca eşi  Lütfiye Hanım, kardeşleri Mustafa ve Metin, Mithat'ın intikamı yerde kalmadı,  intikamını aldık. Lütfiye Hanım sen rahat et, burada 200 kardeşin var, saygılar"

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..