MESAM'da büyük deprem! Yavuz Bingöl istifa etti

Mesam’da sular bir türlü durulmuyor.

MESAM'da büyük deprem! Yavuz Bingöl istifa etti

Geçtiğimiz günlerde Kültür Bakanlığı'nın, Mesam yönetimini fesh etmesinin ardından büyük kavgalar çıkmış, aralarında Yavuz Bingöl’ün de bulunduğu yeni bir yönetim göreve getirilmişti. 

Flasflas.com haber merkezine gelen son dakika bilgisine göre, bugün Kültür  Bakanlığ'ının atadığı yeni yönetim Yavuz Bingöl başkanlığında toplandı.

YAVUZ BİNGÖL İSTİFA  ETTİ

Yavuz Bingöl toplantıda 'Mesam’ın bütün amacının müzik sektörüne hizmet olması  gerektiğini' ama 'amacından çok uzaklaştığını' söyledi. Ardından 'bu kadar karmaşık bir ortamda görev yapmanın imkansız' olduğunu   söyleyerek 'Yönetim Kurulundan  ve Başkanlıktan' istifa ettiğini söyledi.

Yavuz Bingöl istifanın hemen ardından bir de basın açıklaması yayınladı.

'Değerli basın mensuplarının dikkatine:

Benim de bağlı olduğum meslek birliği MESAM bünyesinde bir süredir eser sahipleri olarak eleştirdiğimiz ve düzelmesini istediğimiz bir çok konunun telafisi cihetine gidilmemesi, dikkate alınmaması ve düzeltilmemesi neticesinde bir çok eser sahibi tarafından Kültür Bakanlığı bilgilendirilmiş ve nihayetinde bakanlık yeni olağan genel kurula kadar "geçici bir yönetim kurulu" düzenlemesi yapmıştır. Bir çok sanatçının içinde yer aldığı bu "geçici" organla ilgili basında ağırlıkla adımın geçtiği ve "kayyum" olarak tanımlandığımı üzülerek gördüm. Kendi emeğimin ve haklarımın da temsil edildiği bir meslek birliğinin ahlaklı ve profesyonel bir çalışma tarzını benimsemesi konusundaki mücadeleme diğer meslekdaşlarımla birlikte elbette ben de devam edeceğim. Hakkımda kamuoyunda oluşturulan haksız ve mesnetsiz algı konusunda üzgün olduğumu belirterek, MESAM bünyesinde hiçbir görevimin olmadığını kamuoyunun bilgilerine sunarım.

Teşekkürlerimle.

Yavuz Bingöl'

 

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..