Momo tehlikesi yeniden hortladı!

Dünya çapında kriz yaratan ve ağına düşürdüğü gençleri intihara sürükleyen oyun Momo yeniden hortladı! Bu kez bambaşka bir şekilde...

Momo tehlikesi yeniden hortladı!

Momo geri döndü; bu kez bakın nasıl tehlike saçıyor? ençleri kendine zarar vermeye ve intihar etmeyen teşvik eden oyun tekrar yayılıyor. İsmi ise Momo!

Korkunç yüzüyle ne olduğu anlaşılmayan Momo, WhatsApp üzerinden kullanıcılara şiddet içerikli fotoğraflar veya tehdit içerikli mesajlar gönderiyor. Momo'yla 'konuşan' 7 yaşındaki bir çocuğun okul arkadaşlarına bebek benzeri yaratıkların uykularında onları öldüreceğini söylemesinin ardından İngiltere'de de Momo alarmı verildi. Peki nedir bu MoMo?

Momo tehlikesi yeniden hortladı!

Oyunun merkezinde grotesk, şişkin ve siyah gözlü bir kadının rahatsız edici görüntüsü var. Bu numaraları Whatsapp'a eklediğinizde telefonun arkasındaki kişi size birçok görev veriyor. Bu görevlerin çoğu kendine zarar vermeye ve sonunda intihara kadar gitmeye neden oluyor. İnternette bir anda karşınıza çıkan bazı cep telefonu numaraları oyunu oynayabilmek için onları WhatsApp'a eklemenizi istiyor.

Momo tehlikesi yeniden hortladı!

İlk kez 2016 yılında Tokyo fetiş müzesinde sergilenen heykelin gerçek ismi ise "Anne kuş. Anne kuş Momo ilke kez 2016 yılında bir Japon instagram hesabında görüldü.

İki yıl sonra ise Facebook'taki bir grupta oyunun başladığını belirten bir post paylaşıldı. Popüler paylaşım sitesi Reddit'in Facebook hesabında bir kullanıcı tarafından paylaşılan postta insanlar oyuna davet edildi.

Momo tehlikesi yeniden hortladı!

Ardından oyun daha geniş kitlelere yayılmaya başladı. İnsanlar Momo'yu görebilmek için o cep telefonu numaralarını bir bir Whatsapp'larına eklediler. Kolombiya, Arjantin ve Hindistan gibi ülkelerde intihar vakaları art arda geldi. Ardından İspanya'ya yayılan oyunda Amerikan cep telefonu numaraları da görülmeye başlandı. Ölümler geniş çapta ses getirdi ve güvenlik yetkilileri oyunla ilgili bir dizi uyarı yayınladı.

Ancak polis, olayın Momo fotoğrafı kullanan ve birbiriyle bağlantısı olmayan birden çok Whatsapp numarasının olduğunu ortaya çıkardı. Uzmanlar ise bu tip sanal oyunlara karşı aileleri uyarmaya devam ediyor.

.

Etiketler

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..