O tarihe dikkat! Bilet fiyatları 3 katına çıkacak!

Oy kullanmak için memleketlerine akın edecek vatandaşlar dikkat! Bilet fiyatları 3 katına çıktı.

O tarihe dikkat! Bilet fiyatları 3 katına çıkacak!

Erken seçim tarihi 24 Haziran 2018 olarak açıklandı. Kulislerle beraber havayolu firmaları da hareketlendi. Oy kullanacak olan vatandaşların uçak biletlerine olan ilgisi bilet fiyatlarını 3 katına çıkardı. Cuma, cumartesi ve pazar günleri seçmenlerin ikametgahlarının bulunduğu yerlere dönüş yolculuğunda artışlar yaşanacak. Özellikle oy vermek için cuma günü 15 Temmuz Şehitler  Otogarı'nda da hareketlilik yaşanması bekleniyor. Otogarda seyahat edenlerin büyük çoğunluğunu seçmenler oluşturacak.

HAVALİMANLARINDA YOĞUNLUK!

Yurt içi ve yurt dışından da uçak seferlerinde seçim seyahatleri yapılacak. Seçimlerde oy kullanacak olan tatil için yurt dışında olan seçmenlerinde dönüşlerini seçime göre ayarlaması havalimanlarında yoğunluğa yol açması bekleniyor.

Kaydı İstanbul dışında olan seçmenlerin cuma gününden itibaren memleketlerine dönüş için özellikle Atatürk Havalimanı Dış ve İç Hatlar Terminali'ne akın edecek.  

Kaydının olduğu kentte oy kullanacak vatandaşların yurt içi ve yurt dışından gelişlerini özellikle cuma ve cumartesine bırakması uçak biletlerinde talep artışına yol açtı. Buna  göre oy verdikten sonra uçuşunu planlayanların da eklenmesiyle bilet fiyatları da talep artışına paralel olarak yükseldi.

BİLET FİYATLARI UÇTU

Havayolları yolcuların oy kullanma süreçlerini kolaylaştırmak adına biletlerdeki değişiklikleri ücretsiz yaparken özellikle cuma ve cumartesi günü seçmenlerin seyahatleri bilet fiyatlarını artırdı.

15 Haziran baz alındığında 22 Haziran'da aynı uçuş saatinde bilet fiyatlarının 2 veya 3 katına çıkan uçuşlar oldu.

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..