'Oraya da operasyonlarımızı başlattık'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kandil ile ilgili flaş açıklamalarda bulundu...

'Oraya da operasyonlarımızı başlattık'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Niğde'de halka seslendi... İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları...

Şehitlerimizin mübarek kanlarını asla yerde koymadık. Cudi'de var mıyız, Bestler Dereler'de var mıyız? Afrin'de var mıyız? Bu Bay Kemal ne dedi? Afrin'e girmeyin. Bay Muharrem ne dedi, Afrin'de ne işiniz var. İşte Ömer Halisdemir'imiz ne yaptı, hain olan o Semih Terzi'yi alnından indirdi. Vatan hainlerinin hakkı oydu. Halisdemir'imiz şehit oldu, makamların en yücesine ulaştı.

Nereye saklanırlarsa saklansınlar biz ne Kemal'e ne de Muharrem'e bakarız. Er ya da geç teröristlerden döktükleri şehitlerimizin kanlarının hesabını sorduk, soruyoruz.

"BAY MUHARREM TERÖRÜN DESTEKLEDİĞİ ADAYI ZİYARET EDİYOR"

Bay Muharrem'den Bay Kemal'den terörle mücadele ile ilgili bir söz duydunuz mu? Bay Muharrem terörün desteklediği sözde cumhurbaşkanı adayını ziyaret ediyor. 6-7 Ekim'de sokaklara dökülün diyerek 53 kardeşimi öldürenler bunlar değil mi? Sen nasıl gider bunları ziyaret edersin! Bu yüzden 24 Haziran çok önemli, gereken dersi vermemiz lazım.

"KANDİL'E OPERASYONLARI BAŞLATTIK"

Terörü bu ülkenin gündeminden tamamen çıkartacağız. Demiştim ya Kuzey Irak'ta Kandil demiştim, Sincar demiştim, hatırlayın. Ve oraya da operasyonumuzu başlattık. 20 uçağımızla 14 önemli noktayı yok ettik.

"KANDİL'İ TEHDİT KAYNAĞI OLMAKTAN ÇIKARIYORUZ"

Vurdular döndüler, bitmedi devam edecek. Hedefimiz, bataklığın en büyüğünü kurutmak. Kandil'i, ülkemiz ve milletimiz için artık bir tehdit, terör kaynağı olmaktan çıkarıyoruz. Muhalefet istemese de Kandil'deki terör bataklığını da kurutacağız. Siyasi uzantıları rahatsız olsa da terörü bu ülkenin gündeminden çıkaracağız."

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..