Özgecan'ın ölümünün üzerinden tam 3 yıl geçti!

20 yaşındaki Özgecan Aslan'ın vahşice katledilmesinin üzerinden tam 3 yıl geçti. Aslan, mezarı başında anıldı.

Özgecan'ın ölümünün üzerinden tam 3 yıl geçti!

Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın vahşice öldürülmesinin üzerinden tam 3 yıl geçti. Minibüs şöförü tarafından tecavüz edildikten sonra bilekleri kesilen ve daha sonra yakılan Özgecan Aslan, mezarı başında anıldı. Şehir Mezarlığındaki anmaya baba Mehmet Aslan, anne Songül Aslan ve abla Beste Aslan ile yakınları katıldı.

Anne Songül Aslan ise Özgecanın yaşadıklarının hiçbirini hak etmediğini kaydederek, şunları söyledi:

"Özgecan gibi birçok kadın, çocuk şiddete uğruyor. Maalesef bunların da sonu gelmiyor. Çok güzel bir yasa çıksın ki; hiç kimsenin canı yanmasın. Lütfen bunun üzerinde dursunlar. Cumhurbaşkanımıza, başbakanımıza, bakanlarımıza ve milletvekillerimize sesleniyorum, lütfen hiçbir annenin canı yanmasın, gözü yaşlı olmasın. Özgemin çok güzel hayalleri vardı. Hiçbirini gerçekleştiremedim. Dünyanın en iyi psikologu olacağım, bütün hastaları iyileştireceğim diyordu."

DAVA, ÖLÜM YILDÖNÜMÜNDE SONUÇLANDI

Bu vahşetin ardından Nihat Doğan'ın açıklamaları gündeme bomba gibi düşmüştü. Doğan, sosyal medya hesabından şu açıklamalarda bulunmuştu; “Siz de mini eteği giyip soyunup laik sistemin ahlaksızlaştırdığı sapıklar tarafından tacize uğrayınca da bas bas bağırmayacaksın.”

 Doğan, çok tepki çeken bu tweet yüzünden kendisini eleştiren iki magazin gazetecisi Müge Dağıstanlı Erdoğan ve Gülşen Yüksel Salt'a tazminat dava açmıştı. Gerekçesi de şuydu: "Onlar yüzünden Survivor'a gidemedim. 600 bin TL'den mahrum kaldım.

İki gazeteciyi avukat Yasemin Kumbaracıbaşı Ünüvar'ın temsil ettiği dava tam da Özgecan Aslan'ın ölüm yıldönümünde sonuçlandı. Mahkeme, "Tanınmış bir kişi olarak sosyal medyadaki paylaşımlarının sonuçlarını ön görmesi gerekirdi. Bir şeyleri kaybettiyse sorumlusu kendisidir" diyerek davayı reddetti.

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..