PKK operasyonu: 8 kişiye gözaltı

Bitlis ve Mersin'de, terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonlarda, terör örgütüne yardım ve yataklık yapmak suçundan 8 kişi gözaltına alındı.

PKK operasyonu: 8 kişiye gözaltı

Siirt merkezli Bitlis ve Mersin'de, terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonlarda, 'terör örgütüne yardım ve yataklık yapmak' suçundan 8 kişi gözaltına alındı.

Siirt Valiliği'nden operasyonla ilgili yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından terör örgütü PKK/KCK'ya yardım ve yataklık yapanlara yönelik Siirt merkezli 3 ilde operasyon düzenlendiği belirtildi. Operasyon kapsamında 8 kişinin gözaltına alındığı kaydedilerek, şu açıklama yapıldı;
"Siirt ili Merkez ilçe İnkapı köyü bölgesinde bölücü terör örgütü mensuplarına işbirlikçilik, yardım ve yataklık yaptığı tespit edilen şahıslara yönelik 20 Mart 2018 tarihinde Siirt, Bitlis ve Mersin illerinde yapılan eş zamanlı operasyonlarda, S.O., K.O., Y.D., O.D., B.T., F.T., E.Y., K.O., M.T. ve  Z.O. adlı 10 şüpheli şahıs hakkında adli işlem başlatılmış olup, yapılan aramalar neticesinde 8 şüpheli şahıs gözaltına alınmıştır. Firari olan 2 şahsı yakalama çalışmaları devem etmektedir. Olay ile ilgili adli işlemlere devam edilmektedir."

Etiketler

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..