Polisten kaçan alkollü sürücü: Ben aslında anlayışlı bir insanım

Zonguldak'ta 'Dur' ihtarına uymayan alkollü sürücü, kent merkezindeki kovalamacının ardından yakalandı.

Polisten kaçan alkollü sürücü: Ben aslında anlayışlı bir insanım

Kent merkezindeki Gazipaşa Caddesi'nde polisin 'Dur' ihtarına uymayan 34 BA 1712 plakalı otomobil, Milli Egemenlik Caddesi yönüne kaçmaya başladı.

Yaya ve araç trafiğini tehlikeye düşürerek seyir halinde olan otomobil, Emniyet Müdürlüğü kavşağında sahil kenarına inerek polisleri atlatmaya çalıştı. Aracı takip eden ekipler, sahil kenarında park edilen otomobili ve kaçmaya çalışan 2 kişiyi gözaltına aldı.

Polise direnince kelepçelenen M.D. ve otomobil sürücüsü olduğu tespit edilen K.D., aracın yanına götürüldü. Araçta yapılan aramada alkol şişeleri bulundu. Ehliyetine daha önceden alkolden el konulduğunu söyleyen ve alkollü olduğu tespit edilen K.D., kendilerini serbest bırakmaları için polisi ikna etmeye çalıştı.

"NE OLUR BIRAKIN BENİ"

Bir daha alkollü araç kullanmayacağını ifade eden K.D., "Ben aslında anlayışlı bir insanım. Sizi de anlayabiliyorum. Ben risk almak istemedim. Ehliyetim 5 yıl gitti. Ben ehliyetimi 2022'de alacağım. Ne olur beni bırakın" derken, polis memuru da yasa gereği belirten cezai işlemlerin uygulanacağını söyledi.

Şüphelilerin kaçmaya çalıştığı çalılık alanda uyuşturucu araması yapıldı. Aramada, uyuşturucu madde bulunamadı. 2 şüpheli, ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürüldü. Otomobil ise çekiciyle otoparka çekildi.

 

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..