Prens Harry ve Meghan Markle evlendi!

Prens Harry, rol aldığı Suits dizisiyle ün kazanan oyuncu Meghan Markle ile Windsor’daki St George Şapeli’nde evlendi.

Prens Harry ve Meghan Markle evlendi!

Dünyanın en gözde bekarı olarak nitelendirilen Prens Harry, rol aldığı Suits dizisiyle ün kazanan oyuncu Meghan Markle ile Windsor’daki St George Şapeli’nde evlendi. Sussex Dükü Prens Harry'nin, müstakbel eşi Meghan Markle da Sussex Düşesi oldu. Windsor kentinin yolları düğünü izlemek isteyenlerin akınına uğradı. Düğün ayrıca televizyondan yayınlandı. Güvenlik seviyesinin en üst seviyede olduğu düğünde, İngiliz geleneklerine göre polislerin çoğu ateşli silah taşımadı.

Prens Harry, müstakbel eşi Meghan Markle için kendi çizdiği bir alyans seçti. Altın yüzük, büyük bir pırlantanın etrafında iki küçük pırlanta ile süslendi. Büyük taş Harry’nin ikinci ev olarak gördüğü Bostwana’dan, küçük taşlar ise Diana’ya ait olan bir broştan geliyor. Yüzüğü kraliyet ailesinin resmi kuyumcusu olan Cleave&Company tasarladı.

Prens Harry ise düğünün yapıldığı yere ağabeyi Prens William'la birlikte halkı selamlayarak geldi. Prens Harry ve Prens William, gelinin kiliseye gelişini bekledi.

Bir diğer merak edilen konu ise babası düğüne katılmayan Meghan Markle'a mihrapta kime eşlik edileceğiydi. Bazı kaynaklarda Prenses'e annesi eşlik edeceği iddiası vardı ancak ilklerin düğünüolarak anılan bu düğünde Meghan Markle'a Prens Harry'nin babası Galler Prensi Charles eşlik etti. Markle, babasının geçirdiği kalp ameliyatı nedeniyle için düğüne katılmayacağını söyledi ancak işin aslı Markle'ın babasının düğünden önce kızının geçmişine dair fotoğrafları basına servis etmiş olması olduğu konuşuluyor.

İLKLERİN DÜĞÜNÜ

İlk evliliğinde Yahudi olmaya karar veren melez (Afro-Amerikan) aktris Meghan Markle, Prens Harry'den 3 yaş büyük ve kraliyet soyundan gelmiyor. Tüm bunlar da Meghan Markle'ı, kraliyet ailesinin ilk dul, melez ve Yahudi gelini yapıyor. 1936 yılında Kral I. Edward, boşanmış bir Amerikalı kadınla evlenebilmek için tahtından feragat etmek zorunda kalmıştı.

ÜNLÜ İSİMLER KATILDI

Amerikan medyasının önde gelen isimlerinden Oprah Winfrey ve adı bir dönem James Bond serisi için de geçen İngiliz aktör Idris Elba tören için Windsor Şatosuna geldi. Törene ayrıca; George ve Amal Clooney, David - Victoria Beckham, Pippa Middleton ve eşi gibi birçok ünlü isim katıldı.


 

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..