Romantik tatil için 5 Avrupa şehri

Sevgilinizle Yurt dışında balayı veya tatil düşünüyorsanız sizin için en romantik 5 şehri derledik. 

Romantik tatil için 5 Avrupa şehri

Farklı kültür ve coğrafyasının yanında bazı şehirler var ki aşk içinde pek uygun Sevgilinizle unutamayacağınız bir tatil yapacağınız bu yerlerden bazıları öyle ki nefes kesici güzellikte.

PARİS

Paris denilince akla ilk gelen şüphesiz aşk ve romantizmdir. Eyfel kulesinden ayrı, renkli sokakları, romantik restoranları, sokak sanatçıları, ressamları daha birçok ayrıntısıyla Paris hem kültürel hem de duygusal olarak sizi tam anlamıyla tatmin edecektir. Eyfel kulesinin tepesinde şaraplarınızı yudumlayarak gün batımını izlemek ise yaşayacağınız en romantik anlardan biri olabilir.

paris_tatil

VENEDİK
Şehrin içinden geçen kanal'da gondol kiralayıp gezebilir, dar sokaklarında kaybolup,ışıklı köprülerin altında İtalyan ezgileri eşliğinde şarabınızı yudumlayabilirsiniz. 

venedik_tatil

BARSELONA

İnanılmaz görkemli binaları, tarih kokan havası ve ünlü plajlarıyla Barselona çok iyi bir seçenek olabilir. Hem romantik bir tatil yapma şansı bulursunuz hem de tarihi keşfe çıkabilirsiniz. İspanyol müziklerini dinleyip, yaz yağmuruna yakalanabilirsiniz.

barcelona_tatil

PRAG
Bohem kimliğiyle bir çok güzelliğe sahip olan Prag'ın ihtişamlı Kalesi'ne çıkıp şehri seyredebilir, arnavut kaldırımlarında romantizmin sınırlarını yaşayabilirsiniz. Ayrıca Vltava Nehri güzelliğiyle size ilham verebilir.

prag_tatil

ROMA

Sevgileler günü Roma'da yaşamış olan Aziz Valentine'e armağan edilmiş bir gündür aslında. Roma başından beri romantik şehirlerden biri olmuş meğerse. Tarih ve doğanın birbirine karıştığı bu yerde Aşıklar Çeşme'sinde dilek tutmadan gitmeyin.

roma_tatil


 

Yorumlar

Yorumumun sitede yayınlanmasını kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş..